10:24 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Poliitika
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
6310

Suurbritannia valitsusele alluv erakorraline kabinet (COBRA) peaks üle minema aastaringsele töörežiimile hirmu tõttu, et Venemaa võib taasalustada niinimetatud "Suurt mängu", hoiatas relvajõudude ühendväejuhatuse juht Patrick Sanders.

TALLINN, 12. september — Sputnik. "Suur mäng" on ajalooline termin, mis viitab enamiku 19. sajandi kestnud poliitilisele ja diplomaatilisele vastasseisule Briti ja Venemaa impeeriumide vahel Afganistani, Kesk- ja Lõuna-Aasia piirkondades.kirjutab The Telegraphi vahendades RIA Novosti

Kindrali sõnul tähendab "naasmine suurriikide konkurentsi juurde" seda, et tänapäevast sõjapidamist peetakse nii lahinguväljal kui ka küberruumis.

Sanders lisas, et valitsus vajab uut viisi kõigi nende  käsutuses olevate ressursside koordineerimiseks, alates sõjalistest vahenditest kuni tsiviilkriisidele reageerimise eest vastutavate institutsioonideni.

Tema arvates oli reaktsioon möödunud aastal Salisburys toimunud Skripalide mürgitamise "highly likely" süüdlase suhtes "uskumatult tõhus" ja eriti hea näide sellest, kuidas erinevad valitsusametkonnad kriisi "lahendamiseks" kokku tulid.

Seetõttu võime arvata, et antud juhul ei pruugi brittidele enam ainult "oopiumisõdade" pidamise taktikast piisata.

Sandersi hinnangul tuleks riigi vastupidavusvõime suurendamiseks strateegiliste ohtude suhtes luua lisaks juba olemasolevale valitsuse kriisikabinetile (COBRA) uus kriisivastane mehhanism – erakordsete olukordade keskus.

Skripalide juhtum

Venemaa ja Suurbritannia suhted halvenesid Salisbury juhtumi tõttu, milles London tõestamatult Moskvat süüdistas. 

Eelmise aasta märtsi alguses mürgitati Inglismaa suurima keemiarelvade uurimise keskuse vahetus naabruses Venemaal riigireetmises süüdi mõistetud ja vangide vahetuse käigus loovutatud endine GRU ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia.

London süüdistas rünnakus kohe Moskvat, Moskva eitab absurdseid väiteid kategooriliselt.
Skripalide afäär, mille olulised asitõendid, nagu perekonna kass ja elamu (sic!) tavapäraselt kiiresti ja põhjalikult hävitati, põhjustas suure rahvusvahelise skandaali.

Lisaks tabas välisministeerium toonase peaministri Theresa May otseselt valetamiselt: valitsusjuht väitis, et mürk valmistati Venemaal, kuid isegi Porton Downi keemiarelvade laboris lükati niisugune väide ümber. Selgus, et Novitšoki neurotoksiini tootsid mitmed NATO-sse kuuluvad maailma riigid, sealhulgas ka Suurbritannia ise.

Lugege lisaks:

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)

Samal teemal

Paariks loe: Ühendkuningriigis "avastati" tuhandeid "vene spioone"
Rooda: abiks trilleri "Novitšoki pritsimine" stsenaristile
Tagid:
Lähis-Ida, Afganistan, Hiina, Venemaa, Suurbritannia

Peamised teemad