15:53 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Poliitika
lühendatud link
6101

Facebook blokeeris kolmeks päevaks meediaagentuuri Rossija Segodnja, telekanali RT ja Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjani konto, kirjutades selle blokeeringu hiljem juhusliku eksituse arvele. Simonjan ise nimetas juhtumit tsensuuri järjekordseks ilminguks.

TALLINN, 14. september — Sputnik. Facebook võttis RIA Rossija Segodnja, RT ja Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjani kontolt blokeeringu maha. Facebook avas juurdepääsu Simonjani kontole — tsensuuri põhjendati "eksitusega". Simonjan nimetas oma konto blokeerimist sotsiaalvõrgustikus Facebook tsensuuri ilminguks.

Kommentaaris RIA Novostile nimetas ta toimunut Ameerika tsensuuri ilminguks. "Need, kes on nooremad ja elavad sotsvõrkudes, arvavad, et see kuulub asja juurde, aga need, kes on vanemad ja juhivad paraadi, ei saa enamasti lihtsalt aru, millest jutt üldse käib. Aga mina olen lihtsalt kurb," ütles ta.

Sputnik Eesti vastas Facebooki lehekülgede blokeerimisele
© Sputnik / Вадим Анцупов

Facebooki valivat suhtumist sõnavabaduse põhimõttesse on varem korduvalt paljastatud. Näiteks 2019. aasta alguses sulges Ameerika sotsiaalvõrgustik üle viiesaja Venemaaga seotud konto, sealhulgas seitse agentuuri Sputnik lehekülge nende väidetava "poliitilise motiveerituse" ettekäändel.

Massiline blokeerimine puudutas tookord ka mõnda Sputnik Eestiga seotud kontot. Portaali peatoimetaja Elena Cherysheva teatas juhtunut kommenteerides Eesti televisioonis, et Facebooki tegevus ei ole oluliselt mõjutanud saidi Sputnik Eesti tööd, see-eest on need tõstatanud hulga tõsiseid küsimusi tsensuurist ja kasutajate andmete turvalisusest internetis.

Ta juhtis tähelepanu faktile, et Facebook tegi otsuse blokeerimiste kohta NATOga otseselt seotud mõttekoja Atlantic Council digikriminalistikalabori (Digital Forensic Research Lab) analüüsi tulemuste põhjal.

Rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik pressiteenistus nimetas Facebooki tegevust poliitiliselt motiveerituks ning Sputniku, RT ja MIA Rossija Segodnja juhi Margarita Simonjani konto blokeerimist tsensuuriks.

Loe lisaks:

Samal teemal

Zuckerberg jälgib sind – Facebook avastas Iraani ja Vene jäljed
Facebook muutis 14 miljoni kasutaja privaatpostitused avalikuks
Yana Toom: Facebook ei vääri pimedat usaldust
Facebook edastas oma kasutajate andmeid nutirakenduste tootjatele
Facebook küsib pankadelt klientide andmeid
Facebook vabastas RT-ga seotud projektid blokeeringust
Tagid:
poliitika, USA, blokeerimine, Sputnik, RT, Margarita Simonjan

Peamised teemad