10:49 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Poliitika
lühendatud link
57 0 0

Lääneriigid provotseerivad oma geneetilise hirmuga Venemaa tugevnemise suhtes üksteise järel konflikti, ütles intervjuus Sputnik Eestile Saksa politoloog ja ajakirjanik Alexander Rahr.

TALLINN, 17. september — Sputnik. Slaavi rahvad on ajaloo jooksul palju kordi eraldunud ja lähenenud, mistõttu on Alexander Rahri sõnul on praeguse Ukraina tingimustes lihtsam läbi rääkida Venemaaga otse, ilma oma geopoliitilisi eesmärke teenivate vahendajateta. Rahr meenutas, et juba 1991. aasta detsembris teatasid demokraatia võitu ja NSVLi kokkuvarisemist tähistavad USA ja teised lääneriigid, et suurim oht ​​Euroopale oleks Nõukogude Liidu taastamine. 

Politoloog avaldas veendumust, et NSV Liidu taastamine on võimatu ja märkis, et Venemaa tugevnemise hirm lääneriikides on teatud geneetilise iseloomuga. Ja see hirm tõi alates 1990-ndatest aastatest kaasa riikide libisemise ühest konfliktist teise. 

Флаги советских республики и СССР
© Sputnik / Сергей Гунеев
NSV Liidu liiduvabariikide lipud
 Augustis 2019 oli Alexander Rahr Tallinnas meediklubi Impressum külalisena, kus ta kohtus ajakirjanikega ja vastas paljudele küsimustele EL saatuse, Euroopa riikide ning Euroopa ja Venemaa suhete kohta.

Venekeelset intervjuud Alexander Rahriga saate kuulata siit:

Чего больше всего боятся в США и Европе, рассказал Александр Рар
 Lugege lisaks:

Samal teemal

Simonjan: hoopis meie peaksime kartma, et Eesti tirib meid tagasi Nõukogude Liidu õudustesse
Nõukogude Liidu kõige kiiremad autod valmistati Eestis
Kuidas Nõukogude Liit NATO-sse astuda üritas
Politoloog: Balti riigid rikkusid iseseisvuse saamise tingimusi
Tagid:
Sputnik Eesti pressikeskus, hirmupoliitika, taastamine, Alexander Rahr, NSV Liit

Peamised teemad