20:36 28. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Poliitika
lühendatud link
44 0 0

Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko nimetas olemasolevaid Venemaa-vastaseid sanktsioone ebatäiuslikeks ja tunnistas, et lääneriikidest partnereil on järjest keerulisem neist kinni pidada.

TALLINN, 19. september — Sputnik. Lääneriikide poolt Venemaa vastu kehtestatud piiravatel meetmetel on teatav mõju, kuid neid ei saa nimetada ideaalseteks, ütles Ukraina välisminister Vadim Pristaiko.

Seetõttu on Ukraina läänepoolsetel partneritel üha raskem neist kinni pidada.

Ukraina välisministeeriumi juht nägi sanktsioonide režiimi põhimõtetest kõrvalekaldumist, seda eriti Venemaa delegatsiooni õiguste taastamisel ENPA-s ja üleskutsetes Venemaa Föderatsiooni tagasikutsumiseks G8-sse.

Вадим Пристайко
© Sputnik / Стрингер
Vadõm Prõstaiko

Euroopa Liit alustas Venemaa suhtes sanktsioonide kehtestamist 2014. aastal pärast riigipööret Ukrainas ja Krimmi taasühinemist Vene Föderatsiooniga ning laiendas ja pikendas neid korduvalt.

Nii peatati läbirääkimised viisavabaduse üle, teatavatele Venemaa riigiteenistujatele, poliitikutele ja ettevõtjatele kehtestati sisenemiskeeld EL-i riikidesse, nende varad külmutati ning kehtestati kaubandus-, finants- ja sõjalised piirangud.

Tavaliselt seob Brüssel Venemaa-vastaste sanktsioonide laiendamise küsimuse Minski lepete rakendamisega ning kuulab iga kuue kuu tagant Prantsusmaa ja Saksamaa ettekandeid, enne kui teeb poliitilise otsuse piiravate meetmete pikendamiseks veel kuueks kuuks.

Järjekordne majandussanktsioonide pakett aegub 31. jaanuaril 2020 ja üksiksanktsioonide pakett 15. märtsil 2020.

Sputniku Eesti teatel on Moskva veendunud, et Venemaa ja EL-i vahelise dialoogi lõpetamine sanktsioonide keeles on võimalik, teatas Venemaa välisminister Sergei Lavrov mõni aeg tagasi.

Samal ajal märkis ta: esimese sammu selles suunas peab astuma EL, kuna piirangutespiraali algatus tuli just Brüsselist.

Venemaa välisministeerium on korduvalt rõhutanud, et Venemaa Föderatsiooni ja Euroopa Liidu kahepoolsed suhted vajavad ülevaatamist.

"Mida kauem stagnatsioon meie suhetes jätkub, seda keerulisem on meil koostöö-teele tagasi pöörduda," selgitas asevälisminister Aleksandr Gruško.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Putin pikendas lääneriikide toiduainete embargot
Häbiplekk: EL pikendas Venemaa-vastaseid sanktsioone
Euroopa Liit pikendas Venemaa-vastaseid sanktsioone
Lavrov vastas USA kaitseministri üleskutsele Venemaale olla "normaalne riik"
Ärge toppige oma nina võõrastesse asjadesse: Venemaal vastati karmilt USA üleskutsele
Trump pikendas "sekkumissanktsioone"
Tagid:
majandus, poliitika, sanktsioonid, Venemaa, Ukraina, Vadõm Prõstaiko

Peamised teemad