09:44 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Poliitika
lühendatud link
55 0 0

Euroopa on Ukrainast tüdinud, sest Kiiev ei järgi EL-i korruptsioonivastaseid soovitusi, ütles Eesti president Kersti Kaljulaid. Seda avaldust kommenteeris raadio Sputnik saates politoloog Stanislav Bõšok.

TALLINN, 20. september — Sputnik. Rahvusvahelise monitooringuorganisatsiooni CIS-EMO politoloog Stanislav Bõšok avaldas raadio Sputnik saates arvamust, et Eesti president on oma kommentaaridega hiljaks jäänud.

"Seadused presidendi tagandamise ja parlamendiliikmelt puutumatuse võtmiseks on just see, mida Porošenko ainult lubas. Selles mõttes jäid Eesti presidendi märkused mõnevõrra hiljaks - need oleks tulnud teha eelmisele presidendile, kui lääs Ukrainast "tüdinema" hakkas," ütles Stanislav Bõšok.

Полковник, председатель Союза ветеранских организаций Эстонии Николай Бышок
© Sputnik / Вадим Анцупов
Politoloog Stanislav Bõšok

Euroopa on Ukrainast tüdinud, sest Kiiev ei järgi korruptsiooni ja oligarhilise süsteemi vastu võitlemisel Euroopa Liidu soovitusi, ütles Kersti Kaljulaid intervjuus Ukraina väljaandele Jevropeiskaja Pravda (e.k. Euroopa tõde – toim.), vahendas Sputnik Eesti

Kaljulaid vastas ajakirjaniku märkusele, et hoolimata Tallinna toetusest Kiievile on " laiem Euroopa" Ukrainast üha enam tüdinud.

Президент Эстонии Керсти Кальюлайд
© Фото : Kersti Kaljulaid
President Kersti Kaljulaid

"Jah. Ja tüdimuse põhjuseks on see, et oleme aastaid andnud samu soovitusi ja me ei näe, et Ukraina muutuks vähem korrumpeerunuks, majandus vähem oligarhiliseks jne," sõnas Kaljulaid.

"Kui teie ühiskonna vabadusega ei kaasne tegelikke muutusi, kui me ei näe tegelikku edu korruptsioonivastases võitluses, siis ei saa te kahte asja: majanduskasvu ega lääne toetuse suurenemist," lõpetas Kaljulaid.

Loe lisaks: 

Samal teemal

Ukraina peatas Venemaaga sõlmitud lepingute tühistamise
Krimmi ukraina kogukond kutsus USA ja EL diplomaadid külla
Ukraina migrantide arv läidab Eesti rahvuslastes armastuse venelaste vastu
Politoloog: kuidas Helme Ukraina migrantide elu Eestis raskeks teha võib
Ukraina välisminister: Kiievi eesmärk ei ole "Venemaale haiget teha"
Tagid:
poliitika, korruptsioon, Volodõmõr Zelenskõi, Ukraina, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad