12:42 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
Kaljulaid kutsus Putini Eestisse (7)
75 0 0

SRÜ Riikide Instituudi ekspert Igor Šiškin seletas, miks Eesti president Kersti Kaljulaid teatab, et kontaktid Venemaa juhtkonnaga on kasulikud.

TALLINN, 21. september — Sputnik. Šiškini arvates räägivad Eesti presidendi sellised avaldused sellest, et Eesti — nagu teisedki Balti riigid — kardab, et euroliidu "vanemad seltsimehed" hakkavad sisse seadma häid suhteid Venemaaga Tallinna, Riia ja Vilniuse arvamust kuulda võtmata.

"Nii et siin on väga selgesti näha Baltimaade valitsevate režiimide huvid. Siit ka sellised avaldused," ütles ekspert kokkuvõtteks.

Varem, nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, on Eesti riigipea teatanud vajadusest pidada dialoogi Moskvaga ilma vahendajateta Euroopa Liidu partnerite näol.

"Kui olla see riik, kes ise üldse ei suhtle, siis me jääme sellesse rolli, et teie ei tea, teie ei saa aru, te jätate meile selle raske töö, et venelastega tuleb suhelda," ütles Kaljulaid kommenteerides võimalikku suhete paranemist Moskva ja mitmete Euroopa Liidu suurriikide vahel.

On teada, et 2019. aasta aprillis kohtus Eesti president Moskvas Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Läbirääkimiste tulemusel märkis ta, et läbirääkimised Venemaa liidriga on tugevdanud Eesti positsiooni Venemaa-poliitikat puudutavate teemade arutamisel Euroopa partneritega.

Loe lisaks: 

Teema:
Kaljulaid kutsus Putini Eestisse (7)

Samal teemal

Edgar Savisaar: Kaljulaid kohtub Putiniga edaspidigi
Kaljulaid: varuge toitu ja tuletage meelde esmaabivõtted
Kaljulaid nimetas ENPA otsust Venemaa tagasivõtmiseks "häbiväärseks"
Kas president Kersti Kaljulaid pretendeerib ka teisele ametiajale
Tagid:
Balti riigid, poliitika, Eesti, Venemaa, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad