00:11 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Poliitika
lühendatud link
10712

USA plaanist Kaliningradi oblasti õhutõrjest läbi murda teatanud Ameerika kindralil soovitati meelde tuletada näiteid Venemaa ajaloost, millega on lõppenud ründajate katsed Venemaa territooriumile tungida.

TALLINN, 21. september — Sputnik. USA kindralil, kes kuulutas Washingtoni plaanist Kaliningradi oblasti õhutõrjest läbi murda, poleks paha ajalugu õppida, eriti seda osa, mis kirjeldab Venemaale kallaletungimise katseid ja seda, kuidas need katsed ründajale lõppesid.

"Paljudel halvasti ajalugu õppinud inimestel olid meie riigi (Venemaa – toim.) suhtes oma plaanid. Kuid elu on näidanud, et lisaks kaartidega tegelemisele ja sõjaplaanide väljatöötamisele tuleks lugeda ka raamatuid selle kohta, millega nende plaanide planeerijad lõpetasid," ütles Alihhanov.

Губернатор Калининградской области Антон Алиханов
© Sputnik / Владимир Федоренко
Kaliningradi oblasti kuberner Anton Alihhanov

Ta lisas, et ükskõik kui hea plaan ka poleks, "on alati olemas venelased ja ajalooline kogemus".

Venemaa Föderatsiooni Riigiduumas Kaliningradi oblastit esindav Aleksandr Pjatikop rõhutas kommentaaris RIA Novostile omakorda, et Ameerika poole sellised avaldused takistavad kahepoolsete suhete tugevdamist ja hävitavad usalduse õhkkonna.

Ta tuletas samuti meelde, et Venemaal on piisavalt võimas sõjavägi võimaliku sõjalise löögi tõrjumiseks.

Александр Пятикоп, депутат Госдумы РФ от Калининградской области
© Фото : из личного архива Александра Пятикопа
Aleksander Pjatikop, Kaliningradi oblastit esindav Riigiduuma saadik

"Ma ei arva, et Kaliningradi oblasti elanikud peaksid kartma. Meil on usaldusväärne armee ja usaldusväärne laevastik. Pole vaja langeda hüsteeriasse, vaid tuleb hoolikalt olukorda jälgida ja õigeaegselt vastumeetmed tarvitusele võtta," ütles parlamendisaadik.

"Nagu öeldakse, kui suudad - demonstreeri, kui ei – ära lobise. Arvan, et antud juhul on tegemist professionaalsuse kaotamisega. Ma soovitaksin Ameerika kindralil õppida materiaalosa, samuti analüüsida, mis juhtub tema, tema alluvate ja tema riigiga, kui ta julgeb Venemaa vastu agressiooni toime panna," rõhutas ekspert.

Главный редактор журнала Национальная оборона Игорь Коротченко
© Sputnik / Евгений Одиноков
Ajakirja Natsionalnaja Oborona peatoimetaja Igor Korottšenko

Ameerika kindrali avaldust märgati ka Venemaa välisministeeriumis. Ministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova märkis, et Moskva kvalifitseerib seda esiteks ohuna ja teiseks peab selliseid avaldusi absoluutselt vastutustundetuks.

"Kolmandaks me näeme, millise kergusega tegeleb USA poliitiline eliit selliste tõsiste ja väga keerukate teemadega nagu maailma julgeolek ja stabiilsus, tehes seda vastutustundetult, poliitilistest konjunktuurist lähtudes," rõhutas diplomaat.

Moskvas on korduvalt rõhutatud väidetava"Vene ohu" väidete ohtlikkust. Venemaa juhtkond ei lakka kordamast, et Venemaal pole agressiivseid kavatsusi ja ta ei ründa kunagi ühtegi NATO riiki ning kõik avaldused võimaliku Venemaa "agressiooni" kohta on vaid ettekäändeks alliansi sõjalise kohaloleku suurendamiseks Venemaa piiridel.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Biorobotid: kuidas Pentagon steroidide abil supersõdureid loob
Pentagon uurib Venemaad oma armee vajadusteks
Pentagon töötab välja Venemaale "varjatud invasiooni" strateegiat
NATO idarindel
Tagid:
kallaletung, õhutõrjesüsteem, julgeolek, Kaliningrad, Venemaa, USA

Peamised teemad