19:36 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Poliitika
lühendatud link
Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev (55)
9712

Venemaa suursaadik kutsuti pärast avaldust, et vabariik vabastati natsidest, Eesti välisministeeriumisse. Venemaa presidendi juures asuva rahvussuhete nõukogu liikme arvates üritavad Baltimaad teatud konkreetsel eesmärgil ajalugu ümber kirjutada.

TALLINN, 22. september — Sputnik. Venemaa suursaadik Tallinnas Aleksandr Petrov kutsuti välisministeeriumisse Suure Isamaasõja sündmuste tõlgendusi arutama, teatas RIA Novosti, saatkonna pressiteenistusele viidates. Venemaa presidendi juures tegutseva rahvussuhete nõukogu liige Bogdan Bezpalko ütles raadio Sputnik eetris, et Baltimaad üritavad ajalugu ümber kirjutada teatud konkreetsel eesmärgil. 

Otsusest Venemaa suursaadik välja kutsuda teatas Eesti välisminister Urmas Reinsalu. 

Ta selgitas, et see on seotud Petrovi meediale tehtud avaldustega vabariigi vabastamise kohta. Venemaa diplomaat märkis muuhulgas, et eestlased mäletavad ja austavad 75 aastat tagasi vabariigi natsi sissetungijatest vabastanud Nõukogude sõdurite kangelaslikkust.

Varem justiitsministrina ametis olnud Reinsalu on korduvalt tõstatanud Venemaalt niinimetatud okupatsioonikahju hüvitamise küsimuse. Justiitsministeeriumis tegutseva erikomisjoni hinnangul on see kahju umbes 1,2 miljardit eurot.

Venemaa juhtkond on korduvalt teatanud, et Baltimaade okupeerimisest Nõukogude Liidu poolt ei saa rääkida. Venemaa välisministeerium selgitas, et peab Balti riikide ühendamist NSV Liiduga tolleaegse rahvusvahelise õigusega kooskõlas olevaks.

Venemaa presidendi juures asuva rahvussuhete nõukogu liige Bogdan Bezpalko ütles raadio Sputnik eetris, et läänes ja eriti Baltimaades soovitakse ajalugu ümber kirjutada teatud konkreetsel eesmärgil.

Nii et sellise tegevuse eesmärgiks on praegu ühelt poolt Venemaa demoniseerimine, temalt kõlbelise kapitali äravõtmisega ja teiselt poolt on see ettevalmistus meie riigi (Venemaa – toim.) vastu suunatud teatud agressiooniks," leiab Bogdan Bezpalko.

Lugege lisaks:

Teema:
Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev (55)

Samal teemal

Suursaadik Petrov: Eestis helisevad kellad igal Venemaa mainimisel
Maria Zahharova: eestipoolne avaldus ilutulestike asjus on lihtsalt matslik
Milleni viib "Nõukogude okupatsiooni" müüt Eesti
Justiitsminister autasustas Vene vägede lahkumise aastapäeval Hitleri käsilasi
Tagid:
Suur Isamaasõda, Urmas Reinsalu, Aleksandr Petrov, Eesti, Venemaa

Peamised teemad