01:21 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
ÜRO Peaassamblee 74. istungjärk (11)
5310

Venemaa välisminister Sergei Lavrov juhib oma Ameerika kolleegi Mike Pompeo tähelepanu olukorrale, kus viisat ei anta Vene parlamendisaadikutele, kes pidid ÜRO Peaassambleele New Yorki lendama.

TALLINN, 24. september — Sputnik. Venemaa välisministeerium oli nördinud tõsiasja üle, et mitmed Venemaa delegatsiooni liikmed, kes pidid osalema ÜRO Peaassambleel New Yorgis, jäid Ameerika poole süül viisata, vahendab RIA Novosti.

Mõni aeg tagasi teatas Föderatsiooninõukogu rahvusvaheliste suhete komisjoni esimees Konstantin Kossatšev, et ei saa New Yorki tulla, kuna talle pole riiki sisenemise luba antud. Hiljem selgus, et USA-sse ei lastud veel mitut Venemaa parlamendisaadikut.

Samal ajal lisas diplomaat, et ameeriklased viitavad "tehnilistele raskustele", samuti noomivad venelasi dokumentide hilinenud esitamise eest.

Официальный представитель Министерства иностранных дел России Мария Захарова
© Sputnik / Григорий Сысоев
Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova

"Me ei ole millegagi hilinenud. Dokumendid esitati Ameerika diplomaatide endi määratud ajal. Kusjuures aegsasti (paar kuud enne tähtaega) vormistamiseks esitatud avaldused tagastati sõnastusega "Liiga vara esitatud!". "Poistel on midagi kapitaalselt katki," ütles Maria Zahharova.

USA suutmatus oma rahvusvahelisi juriidilisi kohustusi täita saab olema välisminister Sergei Lavrovi ja tema Ameerika kolleegi Mike Pompeo vestluse üks peateemasid, teatas ametkonna ametlik pressiesindaja.

Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov märkis omakorda, et olukord on murettekitav. Temagi sõnul on Washingtoni selline tegevus vastuvõetamatu, kuna USA rikub oma rahvusvahelisi kohustusi.

Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков
© Sputnik / Илья Питалев
Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov

"See nõuab mõistagi Moskva poolt küllaltki karmi vastureaktsiooni. Ja meie arvates mitte vähem karmi reaktsiooni ka ÜRO poolt, sest olukord on seotud otseselt ÜRO ja selle peakorteriga," rõhutas Peskov.

24.– 30. septembrini toimub New Yorgis ÜRO Peaassamblee 74. istungjärgu kõrgetasemeliste kohtumiste nädal, millest võtab osa ka Eesti president Kersti Kaljulaid.

Член делегации Свазиленда после слушания короля Мсвати III в ООН
© REUTERS / EDUARDO MUNOZ

Sputnik Eesti andmeil korraldab Kaljulaid New Yorgis viibimise ajal kahepoolseid kohtumisi mitme riigi – Tšiili, Costa Rica, Poola, Moldova ja Somaalia – liidritega. Samuti on kavas visiidi käigus osaleda vastuvõtul, mille korraldab USA president Donald Trump.

Nädala jooksul osaleb Eesti president kõrgetasemelisel kliimat käsitleval tippkohtumisel, räägib tulevasest tööst Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni ja Fordi fondi organiseeritud tippkohtumisel, võtab osa Atlandi Nõukogu aruteludest Euroopa tuleviku teemadel ja ka Jätkusuutliku riikliku arengu foorumil.

Kersti Kaljulaidi oodatakse esinema ka liikumise "Iga naine - iga laps" (EWEC) koosolekul. Riigipea plaanib Eestisse naasta reedel, 27. septembril.

Lugege lisaks:

Teema:
ÜRO Peaassamblee 74. istungjärk (11)

Samal teemal

ÜRO Peaassamblee 74. istungjärk
Tagid:
USA, Venemaa, ÜRO Peaassamblee

Peamised teemad