09:36 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
ÜRO Peaassamblee 74. istungjärk (11)
75 0 0

Venemaa Föderatsiooninõukogu rahvusvaheliste suhete komitee juht Konstantin Kossatšev avaldas mõned USA võimude provokatiivse tegevuse üksikasjad, mis ei võimaldanud tal ja teistel Venemaa parlamendiliikmetel ÜRO Peaassamblee istungjärgul osalemiseks USA-sse lennata.

TALLINN, 25. september — Sputnik. Vene senaatori sõnul rikub Washington tahtlikult kõiki rahvusvahelisi reegleid ja kohustusi nende riikide suhtes, kes Ameerika käitumisjoonele – USA ülimuslikkuse ja erakordsuse kontseptsioonile – vastanduvad.

Ta teatas, et tervelt kümnele Venemaa esindajale ei antud Ameerika viisat, sealhulgas kahele delegatsiooni ametlikule liikmele, mille koosseis moodustati Vene Föderatsiooni presidendi korraldusega.

"Ja see pole muidugi tehniline küsimus, vaid poliitiline otsus. Igasugused viited asjaolule, nagu viivitanuks Vene pool viisadokumentide esitamisega, ei kannata mingit kriitikat.

Kontrollisin spetsiaalselt taotluste esitamist – Venemaa välisministeeriumi ametlik teade USA saatkonnale Moskvas koos meie viisadokumentidega saadeti ära juba 30. juulil. Sellest on möödas viiskümmend viis päeva," ütles Kossatšev.

Lisaks on tema sõnul viimase kahe nädala jooksul Ameerika poolele korduvalt meelde tuletatud, et delegatsioonil läheneb aeg New Yorki lennata ja olukord on kriitiliseks muutumas.

Samal ajal, nagu senaator ütles, kinnitasid ameeriklased iga päev, et kõik küsimused lahendatakse õigeaegselt: "Aga jõudis kätte väljalennu päev, ma olin juba lennujaamas ja lootsin viimase hetkeni, et viisa antakse, kuid pidin lõpuks autoga tagasi tööle pöörduma…".

"See on väga kahetsusväärne. Kuid mis kõige tähtsam – see põhjustab erakordset muret selle pärast, kuidas ameeriklased rahvusvahelise üldsusega käituvad," ütles Konstantin Kossatšev.

Samuti ütles Konstantin Kosatšev, et tal oli vestlus Venemaa delegatsiooni juhi Sergei Lavroviga, kes lubas antud küsimuse oma ÜRO Peaassambleel esitatavasse põhikõnesse lisada.

"Ta arutab seda teemat muidugi ka organisatsiooni juhtkonnaga, peasekretäriga, nende delegatsioonide juhtidega, kes määravad organisatsiooni näo – ÜRO Julgeolekunõukogu alaliste liikmetega," ütles poliitik.

"Vaatame rahvusvahelise üldsuse reaktsiooni ja seda arvesse võttes määrame kindlaks Venemaa vastusammud. Ja need tulevad, ma ei kahtle selles. Ja nad peavad olema tuntavad, ameeriklaste jaoks valusad. Seda ei saa lihtsalt niimoodi jätta," võttis Kossatšev öeldu kokku.

Косачев раскрыл детали провокационной акции американских властей

Sputnik Eesti teatel selgitas Konstantin Kossatšev juba varem, et ta ei saa viisaprobleemide tõttu New Yorgis ÜRO Peaassambleel osaleda ning et see on Ameerika poole tahtliku tegevuse tagajärg.

Olukorda kommenteerides nimetas Venemaa välisministeerium seda ennekuulmatuks näiteks Ameerika Ühendriikide lugupidamatusest ÜRO liikmete vastu.

Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova sõnul on see "järjekordne suveräänsete riikide ja rahvusvaheliste organisatsioonide õiguste jalge alla tallamise näide".

Lugege lisaks:

Teema:
ÜRO Peaassamblee 74. istungjärk (11)

Samal teemal

Venemaa välisministeerium kommenteeris ÜRO Peaassamblee hääletust INF resolutsiooni üle
Eestlane valiti ÜRO Peaassamblee komitee juhtorganisse
ÜRO peaassamblee võttis vastu globaalse pagulasraamistiku
ÜRO peaassamblee fotodes
Tagid:
New York, poliitika, ÜRO Peaassamblee, USA, Vene föderatsiooninõukogu, Konstantin Kossatšov

Peamised teemad