23:27 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
86 0 0

Ekspert kommenteeris Leedu ekspresidendile Dalia Grybauskaitėle saabunud ettepanekut hakata "võrdsete võimaluste põlvkonna" saadikuks ÜRO juures ning võidelda naiste ja meeste võrdõiguslikkuse eest.

TALLINN, 27. september — Sputnik. Venemaa poliitikaanalüütiku ja majandusteadlase Aleksandr Nossovitši arvates räägib endise Leedu liidri edutamine feministliku olemusega algatuse koordinaatori kohale kõigi Grybauskaitė varasemate püüdluste läbikukkumisest.

Александр Носович
© Фото : из личного архива Александра Носовича
Poliitikaanalüütiku ja majandusteadlane Aleksandr Nossovitš

"Kui inimesel pole millegagi kiidelda, hakkab ta kiitlema oma soolise kuuluvusega. Kui Grybauskaitė ei oska teha ühtegi ettepanekut ja keegi ei tee temale ühtegi ettepanekut, on ainus asi, mis talle jääb, toetuda sellele, et ta on naine, ja sellele, et ta oli kümme aastat ühe riigi, kuigi väikese president," rääkis Aleksandr Nossovitš intervjuus Sputnik Lietuvale.

Politoloog arvab, et Grybauskaitėle tehtud ettepanekut tuleb vaadata selle näitajana, et tulevikus ei terenda Leedu ekspresidendi ees enam midagi.

"See tähendab kõigi tema püüdluste krahhi Läänes tehtava karjääri osas, sest kui ta oli president, olid Leedus kõik veendunud, et tema ees terendab fantastiline rahvusvaheline karjäär, et temast saab Euroopa Komisjoni või Euroopa Nõukogu esimees või parimal juhul Leedu eurovolinik," sedastas Aleksandr Nossovitš

"Lõppkokkuvõttes ei pakkunud Euroopa talle ühtegi juhtivat kohta, ka Leedu poliitikud on ta hüljanud, kusjuures solvavalt, valides tema asemel Leedu eurovolinikuks 28-aastase noormehe," lisas ta .

Tema sõnul "selgub nüüd, et Grybauskaitė maine, mis talle loodi Leedus — et ta on võimas juht, silmapaistev poliitikakorraldaja, üks eredamaid tänapäeva inimesi — on ülespuhutud".

Varem, nagu teatab Sputnik Lietuva, viibis endine Leedu president Dalia Grybauskaitė New Yorgis maailma sotsiaalpoliitika liidrite tippkohtumisel "Concordia". Üritus oli pühendatud naiste õiguste ja võimaluste laiendamisele, nende liidrirolli tugevdamisele maailmas, täielikule osalusele poliitikas ja äris.

Hiljem ilmus Leedu ekspresidendi saidile teade sellest, et tippkohtumise ajal tehti talle ettepanek saada üheks esimestest "võrdsete võimaluste põlvkonna" saadikutest ÜRO juures. Seda, kas ta võttis ettepaneku vastu, ei täpsustata.

Loe lisaks: 

Samal teemal

Leedu president: USA jääb Atlandi-ülese julgeoleku garandiks
Leedu president toetas Venemaa-sanktsioone
Pragmaatilisus ja sõltumatus: Leedu valis parteitu presidendi
Tagid:
poliitika, EL, Leedu, Dalia Grybauskaitė

Peamised teemad