17:06 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Poliitika
lühendatud link
4510

Washington kehtestas sanktsioonid Vene ettevõtte vastu, olevat rikkunud sanktsioonirežiimi Süüria suhtes. Moskvas seletati seda sammu Ameerika poole sooviga vähemalt kuidagi konkurendile ära panna oma läbikukkumiste eest Süüria territooriumil.

TALLINN, 29. september — Sputnik. Süürias jäävad ameeriklased poliitiliselt selgesti Venemaale alla ja püüavad "torgata" oma põhikonkurenti vähemalt sanktsioonidega: teisiti see neil lihtsalt ei õnnestu. Sellest teatas USA uusi Venemaa-vastaseid sanktsioone kommenteerides Venemaa Föderatsiooninõukogu väliskomitee liige Oleg Morozov.

Олег Морозов - член комитета Совета Федерации РФ по международным делам
© Sputnik / Владимир Федоренко
Venemaa Föderatsiooninõukogu väliskomitee liige Oleg Morozov

Varem on selgunud, et Washington kehtestas sanktsioonid ühe Vene ettevõtte, kolme Venemaa kodaniku ja viie laeva vastu, kes olevat rikkunud Süüria Araabia Vabariigi suhtes keshtivat sanktsioonirežiimi, osalenud skeemis, mis on loodud "lennukikütuse tarnimise tagamiseks Venemaa sõjaväelastele" Süürias.

Oleg Morozovi meelest jääb USA Venemaale Süürias konkurentsis alla — ja seda näeb kogu maailm. "Seetõttu pannakse meile süüks iga väikest eksimust. Olgu kas või nii, aga torkame Venemaad, kui teisiti lihtsalt ei saa," osundab RIA Novosti Venemaa senaatori sõnu.

Seda, et USA ebasõbralikule sammule järgneb Venemaa adekvaatne vastus, oletas veendunult ka Venemaa riigiduuma väliskomitee juht Leonid Slutski. Tema sõnul on "sanktsiooninuiast" saanud Washingtoni jaoks juba ammu harjumuspärane välispoliitika instrument. Kuid nende sanktsioonide ebaefektiivsust tunnistatakse juba isegi läänes, lisas ta.

Slutski arvates ei vii sanktsioonide tee "mitte kuhugi", sest see ei vii sõja lõppemiseni, võiduni terrorismi üle ega rahu jaluleseadmiseni.

Venemaa välisministeeriumis nimetati USA uusi piirangumeetmeid täiesti vastuvõetamatuks. Venemaa välisministri asetäitja Sergei Veršinini sõnul jätkavad need tegevused vana ameerikalikku poliitikat, "mis põhineb ühepoolsetel sanktsioonidel".

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, on Venemaa president Vladimir Putin varem märganud Venemaa ja USA suhete allakäiku Venemaa-vastaste sanktsioonide taustal. "Need (suhted — toim) käivad alla, muutuvad järjest halvemaks ja halvemaks. Viimastel aastatel on tegutsev administratsioon teinud Venemaa suhtes minu meelest mitukümmend sanktsioonidega seotud otsust," ütles Putin.

Президент РФ Владимир Путин
© Sputnik / Валерий Мельников
Venemaa president Vladimir Putin

Vastuseisu tugevnemisest Vene–Ameerika suhetes on varem teatanud ka Venemaa välisminister Sergei Lavrov. Seda soodustab tema sõnul NATO bloki taristu lähenemine Venemaa piirile. Moskva omakorda on korduvalt rõhutanud, et alliansi laienemine itta pole millegagi põhjendatud ja et sanktsioonide keeles temaga rääkida on ebaproduktiivne.

Loe lisaks:

Samal teemal

Süüria: USA varustab Ukraina kaudu terroriste relvadega
Ameerika sõjaväelane: USA "tõmbas" Süürias Venemaad
Asjad kokku ja Teksasesse: kes USA väed Süürias asendab
USA alustas rünnakuid Süüria vastu
Süüria süüdistab USA-d Rukbani laagri vanglaks muutmises
Tagid:
poliitika, sanktsioonid, Venemaa, USA, Süüria

Peamised teemad