17:40 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Poliitika
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
46 0 0

Saksamaa meedia süüdistas Ukraina presidenti Volodõmõr Zelenskõid Saksamaa juhtkonna solvamises ja tuletas meelde rahalist abi, mis Saksamaa föderaal-eelarvest viimase viie aasta jooksul Kiievisse "imbunud" on.

TALLINN, 30. september - Sputnik. Saksamaa meedia pidas Saksamaa valitsust solvavaks Volodõmõr Zelenskõi nõustumist Donald Trumpiga, et Saksamaa võimud "ei tee Ukraina heaks peaaegu midagi". 

Lisaks toob Spiegel Saksamaa valitsuse teabele viidates ära rahaliste vahendite suuruse, mida Saksamaa alates 2014. aasta kevadest on Ukrainale eraldanud.
Artikkel lõpeb Saksamaa poliitikute arvamustega, kes peavad Saksamaa valitsuse solvamise algatajaks USA president Donald Trumpi. CDU esindaja Norbert Röttgeni sõnul kasutab Valge Maja peremees võimu "oma isiklikes huvides valimiskampaaniaks, samuti Saksamaa ja Euroopa kahjustamiseks".

Sotsiaaldemokraat Rolf Mützenich tunnistas, et Trump jäi truuks motole "Parem nuumata rahulolematust kui näha vaeva partneritega kokkuleppele jõudmise ja ühiste otsuste saavutamisega."

Sputnik Eesti andmetel avalikustas Valge Maja administratsioon 25. septembril Donald Trumpi ja Volodõmõr Zelenskõi juulis toimunud telefonivestluse lahtikirjutuse, millest järeldub, et vestluse ajal kiitis Zelenskõi korduvalt Trumpi tegevust ja nimetas teda oma "suurepäraseks õpetajaks".

USA president omakorda ütles, et Washington teeb Ukraina heaks mitu korda rohkem kui teised lääne partnerid ja et Saksamaa võimud "üldiselt vaid lobisevad". Ukraina riigipea omakorda mitte ainult et ei nõustunud oma Ameerika kolleegiga, vaid tunnistas, et tal on õigus "mitte 100, vaid 1000 protsenti".

Lugege lisaks:

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Trump: Venemaa vajab USA majandusabi
Trumpi ultimaatum: USA lõpetab Ukraina abistamise, kuni Euroopa sellega ei liitu — video
Eesti suursaatkond: Venemaa ja Ukraina vangide vahetus on "suurepärane tehing"
Euroopa on Ukrainast väsinud: süüdi on selles Kiiev ise, usub Eesti president
Tagid:
majandusabi, USA, Volodõmõr Zelenskõi, Ukraina, Saksamaa

Peamised teemad