23:23 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
83 0 0

USA ja Euroopa riikide rahvadiplomaatide suure delegatsiooni visiit on tähtis sündmus, mis kiirendab Krimmi rahvusvahelist tunnustamist, teatati Venemaa Riigiduumast.

TALLINN, 30. september — Sputnik. Krimmi Vabariiki külastab rahvadiplomaatide delegatsioon, kuhu kuulub üle kahekümne Euroopa Liidu riikide ja USA esindaja.

Sellest rääkis ajakirjanikele Krimmi parlamendi rahvusvaheliste suhete ja rahvadiplomaatia küsimuste komitee juht Juri Gempel.

"Delegatsioon saabub Krimmi pühapäeval. Selle koosseisus on 22 inimest Norrast, Belgiast, Hollandist, USAs, Saksamaalt," tsiteerib RIA Novosti Hempeli sõnu.

Krimmi saadik täpsustas, et visiidi eesmärk on tugevdada sidemeid rahvadiplomaatia kaudu.
Juri Gempel teatas, et USA ja Euroopa rahvadiplomaatide delegatsiooni visiit kestab 6. oktoobrini.

Visiidi ametlik osa algab Juri Gempeli sõnul Sevastopoli külastamisest, millele järgneb hulk avalikke üritusi Simferopolis.

Näiteks esitletakse raamatut "Meie Krimm", mille on kirjutanud Norra maaparlamendi saadik ja ühiskondliku organisatsiooni Folkediplomati Norge (Norra Rahvadiplomaatia) juht Hendrik Weber.

"Raamatus on palju objektiivseid ja positiivseid materjale, mis on seotud "Krimmi kevadega" ja poolsaare arengu dünaamikaga viimastel aastatel," jutustas Gempel.

Nii arvuka lääne delegatsiooni külaskäiku Krimmi kommenteeris Venemaa Riigiduuma saadik Mihhail Šeremet.

Valimised Simferoopolis.
© Sputnik / Константин Михальчевский

"Delegatsiooni saabumine on tähtis sündmus, mis kiirendab Krimmi rahvusvahelist tunnustamist," ütles Vene parlamendisaadik.

Ta märkis, et Krimm on külastamiseks avatud maailma erinevate riikide esindajatele.
Nagu Sputnik Eesti on juba kirjutanud, läks Krimmi Vabariik Venemaa Föderatsiooni koosseisu 2014. aasta kevadel ülekrimmilise referendumi tulemusel.

On teada, et regiooni Venemaaga taasühinemise poolt hääletas tollal 96,77% Krimmi Vabariigi ja 95,6% Sevastopoli linna elanikest.

Kommenteerides Kiievi ja tema lääne kuraatorite väidet, et poolsaar olevat Venemaa poolt annekteeritud, on Moskvas korduvalt juhitud tähelepanu faktile, et rahvahääletus toimus kõiki rahvusvahelise õiguse norme järgides ja kõik vaidlused Krimmi staatuse üle on mõttetud.

Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul "on see küsimus meie, Venemaa Föderatsiooni jaoks lõplikult suletud".

Lugege lisaks:

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Moskvas vastati USA riigisekretäri avaldusele Krimmi kohta
Ukraina peatas Venemaaga sõlmitud lepingute tühistamise
Tagid:
külastus, delegatsioon, USA, Venemaa, Krimm

Peamised teemad