01:42 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
57 0 0

Suurbritannia valitsev Konservatiivne Partei keeldus viimasel hetkel agentuuri Sputnik oma aastakongressile akrediteerimast.

TALLINN, 30. september — Sputnik. Akrediteerimistaotlus sai esitatud kuu aega tagasi, kuid päev enne konservatiivide tähtsaima iga-aastase sündmuse algust teatas konservatiivide kongressi korralduskomitee oma eitavast otsusest.

Samas on tooride aastakoosolek oluline nende küsimuste aspektist, mis puudutavad Brexiti ja sellega seotud poliitilist olukorda. Eeldatakse, et kolmapäeval, 2. oktoobril esineb seal riigi peaminister Boris Johnson.

Venemaa välisministeeriumist lubati rakendada briti meedia suhtes sümmeetrilisi meetmeid.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, tekkis samalaadne olukord tänavu juulis, kui agentuuri Sputnik ja telekanali RT korrespondente ei lubatud ülemaailmsele meediavabaduse konverentsile.

Tookord nimetas Venemaa saatkond Londonis seda olukorda kommenterides Suurbritannia välisministeeriumi otsust diskrimineerimiseks.

Eesti ei ole sel puhul erandiks. Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova on öelnud, et Moskva on hästi teadlik raskustest, millega Venemaa meedia selle Balti vabariigi territooriumil silmitsi seisab.

Tema sõnul on ametliku Tallinna seisukoht vastuolus sõna- ja meediavabaduse põhimõtetega.

Lugege lisaks:

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Kuhu viib Propastopi venevastane tants Eesti demokraatia? Ekspertide arvamused
Vandenõude otsingul: prantslasi õpetatakse Sputnikut põlgama
Tagid:
kahepalgelisus, meedialahingud, meediavabadus, massimeedia, Suurbritannia

Peamised teemad