16:00 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Poliitika
lühendatud link
52 0 0

Venemaa välisministeeriumis hakati mõtlema vastusele USA ebasõbraliku viisapoliitika peale, mis raskendab tõsiselt Vene diplomaatide tööd.

TALLINN, 1. oktoober — Sputnik. Päästnud valla viisasõja Moskva vastu, püüab Washington temaga vestelda jõupositsioonilt — kuid need katsed on määratud läbikukkumisele, rõhutati Venemaa välisministeeriumis.

Заместитель министра иностранных дел РФ Сергей Рябков
© Sputnik / Михаил Воскресенский
Venemaa välisministri asetäitja Sergei Rjabkov
Venemaa välisministri asetäitja Sergei Rjabkovi sõnul on Ameerika poole vallapäästetud viisasõja tõttu Vene diplomaatidel pikka aega olnud tohutuid raskusi saatkondade ja peakonsulaatide töötajate välislähetuste vormistamisega. Vaatamata Moskva katsetele kokkuleppele jõuda ei kiirusta Washington selles küsimuses talle vastu tulema.
Samuti andis diplomaat mõista, et Moskva uurib praegu võimalust USA ebasõbralikele tegudele sümmeetriliselt vastata. "Me hakkame selle peale mõtlema," ütles ta.

Varem, nagu on kirjutanud Sputnik Eesti, on selgunud, et mitu Venemaa delegatsiooni liiget, kes pidid osa võtma ÜRO üritustest New Yorgis, jäid Ameerika poole süül ilma viisata . Viisata jäid teiste hulgas Venemaa välisministeeriumi sekretariaadi juht Sergei Butib, Föderatsiooninõukogu rahvusvahelise komitee juht Konstantin Kossatšev , Riigiduuma välisasjade komitee juht Leonid Slutski ja tõlgid. USAs põhjendati viisade mitteväljastamist "tehniliste põhjustega".

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova nimetas olukorda kommenteerides seda "murettekitavaks näiteks austuse puudumisest" Ameerika poolel ÜRO liikmete vastu. USA ei ole oma sõnul täitnud oma kohuseid seda rahvusvahelist organisatsiooni majutava riigina. Venemaa välisminister Sergei Lavrov nimetas keeldumist viisade väljastamisest häbiväärseks ja lubas teha Washingtonile "üllatuse".

Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov märkis omakorda, et olukord tekitab ärevust. Tema sõnul on Washingtoni selline tegevus lubamatu, sest just sellega rikubki Ameerika pool oma rahvusvahelisi kohustusi. Ta lisas, et selline samm nõuab karmi reaktsiooni Moskva ja ÜRO poolt.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Kes küll Minski vallutas: Venemaa vastab ÜRO-s keerulistele küsimustele
Politoloog: Eesti kuulumine ÜRO Julgeolekunõukogusse Venemaad ei üllata
ÜRO toetas natsismi üle saavutatud võidu kuulutamist maailmapärandiks
Venemaa välisministeerium on nördinud: USA ei andnud ÜRO Peaassambleel osalejaile viisasid
Tagid:
ÜRO, tööviisa, USA, välisministeerium, Venemaa

Peamised teemad