10:12 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Poliitika
lühendatud link
177 0 0

Saksa politoloog ja publitsist Alexander Rahr käis meediaklubi Impressum külalisena Tallinnas. Ajakirjanikega peetud privaatsel kohtumisel avaldas asjatundja oma arvamust ohtudest Euroopa Liidu terviklikkusele ja nimetas riigi, mis aitab kaasa EL-i lõhenemisele.

TALLINN, 3. oktoober — Sputnik. Rahri meelest on tänane Poola selleks riigiks, mis võib Euroopa Liitu lähiajal lõhestada. Saksamaa ega Prantsusmaa ei ihalda relvadele raha raisata. Seevastu Poola on valmis vastuvaidlematult oma territooriumi NATO-le kasutada pakkuma ja relvastuse edendamiseks oma raha eraldama, et vaid NATO Poolale relvi tarniks.

Александр Рар
© Sputnik / Mikhail Voskresensky
Saksa politoloog ja publitsist Alexander Rahr

Sessamas võtmes lahendatakse Poolas ka energiajulgeoleku küsimusi. Rahr tuletas meelde, et Saksamaa ja Prantsusmaa teevad selles suunas juba 50 aastat Venemaaga koostööd.

"Meie energiajulgeoleku," ütlevad poolakad, "tagavad Saksamaa ja Prantsusmaa. Meie julgeolekut," ütlevad poolakad, "tagavad ameeriklased. Seetõttu ei taha me Venemaalt gaasi osta. Me tahame osta ameeriklaste vedelgaasi"," vahendas saksa publitsist neis asjus "poolapärast" hoiakut.

Ja lisas, et ameeriklaste vedelgaas läheb Poolale loomulikult palju kallimaks kui Vene oma, kuid poolakatele on vastasseis Venemaaga põhimõtteline.

Samal ajal, nagu publitsist märkis, on Saksamaa ja ka hulk Euroopa Liidu riike täielikult loobumas rahvuslikest hoiakutest ja järgivad jäägitult liberaalset maailmavaadet.

Tuleb välja, et osa riike liigub sama teed Saksamaaga, osa aga Poola teed pidi.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Alexander Rahr analüüsib teatud suundumusi Euroopa Liidu ja USA poliitikas niihästi ajaloo kontekstis kui ka praeguste riikidevaheliste suhete kontekstis. Paljud eesmärgid, mida läänemaailm juba mitu sajandit on silmas pidanud, ongi prioriteetideks jäänud – muutunud on vaid nende poole liikumise viisid.

Александр Рар назвал страну, которая ведет Европейский союз к расколу

Loe lisaks:

 

Samal teemal

Varssavi raporteeris: Poolasse tuleb USA sõjaväebaas
Elevant ja mops: Poola võitleb hegemoonia eest Euroopa Liidus
Ise nad palusid seda - Pentagon läheb kirveste ja saagidega Poola metsa
Tagid:
lõhe, poliitika, Venemaa, Saksamaa, Prantsusmaa, Poola, EL

Peamised teemad