11:52 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Poliitika
lühendatud link
Ukraina president Eestis (9)
40 0 0

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi ei saa Eestit külastada oktoobris, nagu algselt plaanitud - visiit lükatakse vähemalt kuu võrra edasi. Plaanide muutumise põhjused ei ole teada.

TALLINN, 3. oktoober — Sputnik. Ukraina riigipea Volodõmõr Zelenskõi, kelle president Kersti Kaljulaid oli varem Eestisse kutsunud, ei jõua Tallinnasse enne novembrit. Algselt räägiti oktoobrist.

Ukraina riigipea rääkis kavatsusest külastada Tallinna septembri keskel pärast kohtumist Kersti Kaljulaidiga Kiievis, kuhu too oli saabunud osalema Jalta Euroopa strateegiafoorumil.

Visiidi käigus Eesti pealinna kavatseb Zelenskõi tutvuda Eesti kogemustega digitaliseerimise ja küberkaitse valdkonnas.

Ta loodab samuti, et reformid Ukrainas on võimas stiimul kaubavahetuse suurenemiseks Eestiga ja Eesti investeeringute kasvuks Ukrainasse.

Zelenskõi avaldas Eestile korduvalt tänu Euroopa integratsioonipüüdluste, aga ka Ukraina territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse toetamise eest väidetava 'Venemaa agressiooni' valguses*.

Eesti president on omakorda korduvalt öelnud, et Eestile jääb Ukraina teema üheks välispoliitika prioriteediks. See väljendub tegelikult Eesti poliitikute venevastastes avaldustes erinevatel rahvusvahelistel üritustel.

* Kreml on korduvalt rõhutanud, et Ukraina territooriumil pole Vene vägesid ja Krimmi territoriaalse kuuluvuse küsimuse otsustasid lõplikult poolsaare elanikud, kellest valdav enamus avaldas soovi Venemaaga ühineda 2014. aasta rahvahääletuse ajal.

Lugege lisaks:

Teema:
Ukraina president Eestis (9)

Samal teemal

Zelenskõi võttis vastu Kaljulaidi kutse – millal on teda Eestisse oodata
President osaleb Jalta foorumil Krimmi nägemata
Eesti president "lajatas" Ukrainale tõega
Kaljulaid rääkis Ukraina presidendiga korruptsioonivastase võitluse tähtsusest
Tagid:
toetus, visiit, Volodõmõr Zelenskõi, Eesti, Ukraina

Peamised teemad