20:37 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
8201

Ekspert kommenteeris Venemaa ja Valgevene võimalikku reaktsiooni USA otsusele paisata õppuste Defender 2020 käigus Ida-Euroopasse suured USA väeüksused.

TALLINN, 8. oktoober — Sputnik. Venemaa ja Valgevene reaktsioonist ameeriklaste poolt Euroopas korraldavatele suurtele sõjaväeõppustele rääkis Venemaa Globaalse julgeoleku uuringute instituudi teadusnõukogu liige ja Venemaa välisministeeriumi rahvusvaheliste suhete instituudi sõjalis-poliitiliste uuringute keskuse juhtivekspert Vladimir Kozin.

Владимир Козин
© Фото : из личного архива
Vladimir Kozin

USA teatas suurimast relvajõudude ümberpaigutamisest Euroopasse viimase 25 aasta jooksul - järgmise aasta aprillis-mais osalevad need väed osa rahvusvahelistel õppustel Defender 2020. Meedia teatel paigutatakse sõjaväekontingent Balti riikidesse ja Poolasse.

Eksperdi sõnul ei jää ka Valgevene sellest kõrvale. Moskva ja Minsk võtavad tarvitusele asjakohaseid vastumeetmeid - tõstetakse lahinguvalmidust, piirkonda saadetakse täiendavaid sõjaväeüksusi.

"Seetõttu peaksid ameeriklased enne selliste provokatiivsete sõjaliste õppuste korraldamist Venemaa ja Valgevene vahetus läheduses sada korda mõtlema," ütles Vladimir Kozin.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et USA ja NATO sõjaline aktiivsus Balti riikides on viimastel aastatel enneolematult suurenenud. Läänes seletatakse seda vajadusega heidutada väidetavat "Venemaa ohtu". Moskva on korduvalt rõhutanud, et Venemaa ei ründa kunagi ühtegi NATO riiki.

Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul on NATO hästi teadlik Moskva plaanide puudumisest kedagi rünnata, kuid seda kasutatakse lihtsalt ettekäändena Venemaa piiride lähedale sõjavarustuse ja pataljonide paigutamiseks.

Venekeelset intervjuud Vladimir Koziniga saate kuulata siit:

США стоит сто раз подумать, прежде чем проводить учения в Европе — Козин

Samuti võiks teile huvi pakkuda:

Balti militarismi tunnused: tundmatud droonid, huupi lendavad mürsud ja raketid

Tuumasõja-simulatsiooni animatsioon ennustab Eestile hukku

NATO õppused: kas Balti riikidel poleks aeg "sektsioonides ringi vaadata"

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

NATO idarindel
Tagid:
õppused, Venemaa, Poola, Balti riigid, USA

Peamised teemad