12:02 07. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0791
  • RUB82.4810
Poliitika
lühendatud link
107 0 0

Võrreldes Venemaa ja NATO tankide arvu, jõudis USA meedia järeldusele, et allianss on seda tüüpi relvade osas nõrk.

TALLINN, 11. oktoober — Sputnik. Ameerika väljaanne "We Are The Mighty" avaldas oma lehtedel materjali, milles tunnistatakse, et Venemaa soomusjõud on suurusjärgu võrra võimsamad, kui kõigi NATO riikide omad kokku.

Väljaande autori sõnul on täna NATO riikide armeedel Euroopas enam kui 11 tuhat tanki. Võimsaimat soomustatud "rusikat" omab 3200 eksemplariga Türgi.

Nii võtab "We Are The Mighty" kokku, kui lisada siia USA ja Kanada "tankilaevastike" jõud, on lahingumasinate koguarv umbes 18 000 ühikut. Sellest järeldab autor, et Venemaa võib oma tankidega Euroopale märkimisväärset kahju tekitada.

Artikkel lõpeb aruteludega Venemaa ohu üle, mida ei saa ilma sõjalisi kulutusi suurendamata ohjeldada.

Viimastel aastatel on läänes aktiivselt viljeletud müüti Venemaa plaanidest tungida NATO blokki kuuluvate naaberriikide territooriumile.

Seda ettekäänet kasutades suurendab allianss aasta-aastalt oma sõjalist kohalolekut Venemaa piiridel, sealhulgas Eestis, Lätis ja Leedus.

Samal ajal on Moskva korduvalt rõhutanud Venemaa sõjalise doktriini kaitsvat olemust ja kutsunud NATO juhtkonda üles hoiduma piirkonna militariseerimisest.

Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul on liit hästi teadlik Venemaa agressiivsete plaanide puudumisest ja otsib lihtsalt põhjust sõjalise jõu kasvatamiseks Venemaa piiride ääres.

Lugege lisaks: 

Peamised teemad