12:27 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Poliitika
lühendatud link
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
8311

Selle asemel et tegelda oma maa arendamisega raiskab Eesti, Läti ja Leedu juhtkond aega mõttetule vastuseisule Venemaaga ENPAs, arvab Venemaa riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin.

TALLINN, 12. oktoober — Sputnik. Baltimaade võimudel ei tasu raisata aega tarbetule vastuseisule Venemaaga Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees (ENPA), vaid neil tuleb rohkem mõelda oma maa täisväärtuslikule arendamisele.

"Kui nad mõtleksid täisväärtusliku arengu peale, ei teeks nad kunagi selliseid samme. Milleks tülitseda, kui võib rajada suhted arusaadavatele vastastikuse austuse, suveräänsete riikide asjadesse mittesekkumise ja heanaaberlikkuse põhimõtetele," teatas Volodin.

Председатель Государственной Думы РФ Вячеслав Володин
© Sputnik / Владимир Федоренко
Riigiduuma spiiker Vjatšeslav Volodin

Parlamendi esimees märkis, et tänaseks on Venemaa õigused ENPAs taastatud, ehkki provokatsioonidest ei ole pääsu. Volodin oletas, et edaspidi väheneb toetus taolistele väljaastumistele.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, on Baltimaad, Gruusia ja Ukraina moodustanud ENPAs Venemaa-vastase koalitsiooni Baltic+. Rühm on teatanud kavatsusest boikoteerida organisatsiooni 70. aastapäevale pühendatud üritusi protestimaks Venemaa delegatsiooni volituste taastamise vastu.

Venemaalt võeti põhilised õigused ENPAs ära viis aastat tagasi — Ukrainas ja Krimmi ümber toimunud sündmuste pärast. Kõik need aastad on ENPA Venemaa-vastane osa harrastanud selles üleeuroopalises organisatsioonis avameelselt destruktiivset tegevust ja lükanud Venemaa argumendid tagasi.

Ametlik Moskva on teatanud, et sellistes tingimustes on võimatu töötada, ja peatanud 2017. aasta juuni lõpus maksed Euroopa Nõukogu eelarvesse. Nagu ENPAs on tunnistatud, on need meetmed toonud kaasa rahahäda.

2019. aasta juunis taastati kõik Venemaa delegatsiooni õigused, mis kutsus esile Ukraina, Poola, Gruusia ja Baltimaade juhtkonna protesti. Varsti pärast seda võttis Läti Seim vastu resolutsiooni, milles teatas vajadusest moodustada opositsiooniline blokk riikidest, kes on võtnud sõna selle vastu, et Venemaa on ENPAsse tagasi tulnud.

Moskvas on Venemaa delegatsiooni õiguste taastamist ENPAs nimetatud õigluse, demokraatia ja terve mõistuse triumfiks.

Lugege lisaks:

Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)

Samal teemal

Venemaa hääleõigus ENPAs
Tagid:
Baltimaad, poliitika, Venemaa, ENPA, Venemaa Riigiduuma, Vjatšeslav Volodin

Peamised teemad