17:53 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
53 0 0

Euroopa Parlament (EP) kutsus "äärmiselt ohtlikku Venemaa propagandat" arvestades sotsiaalvõrgustikke ja võrguettevõtteid üles EL struktuuridega suhtlema.

TALLINN, 12. oktoober — Sputnik. Sellekohane üleskutse sisaldab Euroopa Liidu seadusandjate heakskiidetud resolutsioonis "Välisriikide sekkumisest ja väärinformatsioonist liikmesriikide ja Euroopa demokraatlikesse protsessidesse" ("Foreign interferences in Member States and European democratic processes"), vahendab RIA Novosti

Pärast kuulamisi kutsus Euroopa Parlament üles andma East StratComi töörühma strateegilise kommunikatsiooni töögrupile alalist staatust ja suurendama märkimisväärselt selle rahastamist. EP jaoks pole see viimaste aastatel esimene sarnase sisuga dokument, kuid ka europarlamendi uus koosseis kinnitas de facto pühendumust sellisele poliitilisele kursile.

Resolutsioonis sisaldub muuhulgas "sügav mure Venemaa propaganda äärmiselt ohtliku iseloomu pärast", samuti üleskutse Euroopa Komisjonile ja EL Nõukogule töötada välja tõhus strateegia kiireks vastutegutsemiseks Venemaale infosfääris.

Detsembris 2018 tutvustas Euroopa Komisjon ametlikult desinformatsioonile ja hübriidohtudele vastutegutsemise kava, mis näeb ette hoiatussüsteemi loomise ja selle rakendamise eest vastutavate struktuuride rahastamise enam kui kahekordse suurendamise. Samal ajal ei välista Euroopa sanktsioonimehhanismi kohaldamist isikute suhtes, keda kahtlustatakse "desinformatsioonikampaanias".

2016. aastal võttis Euroopa Parlament vastu resolutsiooni "ELi strateegiline kommunikatsioon kui vastus kolmandate osapoolte propagandale", milles väideti, et Venemaa rahastab väidetavalt EL liikmsriikide opositsiooniparteisid ja -organisatsioone. Ametlik Moskva nimetas seda dokumenti demokraatia allakäiguks Euroopas ühiskonnas ja parlamentarismis.

Lugege lisaks: 

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Meedialahingud
Europarlamendi valimised - 2019
Tagid:
Euroopa Parlament, Euroopa, hübriidsõda, Venemaa, propaganda, sotsiaalvõrgustik

Peamised teemad