06:34 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Poliitika
lühendatud link
70 0 0

Veidrad uued ideed – sellise hinnangu said Kremlis Kiievi üleskutsed tunnustamata DRV ja LRV "laiali saata".

TALLINN, 17. oktoober — Sputnik. Kiievi üleskutsed isehakanud Donetski ja Luganski rahvavabariikide (DRV ja LRV) laialisaatmiseks tulid üllatusena mitte ainult Moskvale. Seda teatas Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov. Kremli pressiesindaja sõnul on tegu "uute seisukohtadega".

"Töö käigus tuleb Ukraina poolelt uusi pakkumisi. Siinkohal võib julgelt öelda, et loomulikult on sellised uued ideed väga ootamatud nii Moskva, Berliini kui ka Pariisi jaoks," tsiteerib RIA Novosti Peskovi vastust ajakirjanike küsimusele.

Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков
© Sputnik / Сергей Гунеев
Venemaa Föderatsiooni presidendi pressisekretär Dmitri Peskov

Venemaa riigipea pressiesindaja lisas, et selliseid Ukraina poole algatusi on isegi "keeruline kommenteerida". Dmitri Peskov nimetas Kiievi üleskutseid DRV ja LRV laiali saata arusaamatuiks.

Varem esitas Minskis kolmepoolsetel kõnelustel osalenud Kiievi delegaadi pressiesindaja Daria Olifer Facebookis Ukraina arusaamade kohase Minski lepingute rakendamise plaani. Eelkõige teatas Olifer, et kokkulepete jõustamise meetmete pakett hõlmab väidetavalt "LRV ja DRV kvaasimoodustiste laialisaatmist".

Samuti teatas ta, et Lugansk ja Donetsk peaksid loobuma Vene rubla ringlusest oma territooriumidel ja maksulaekumised Kiievile saatma.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, algas relvastatud vastasseis Kiievi ja Donbassi rahva vahel 2014. aastal pärast Ukrainas toimunud põhiseadusevastast riigipööret. Valdav enamus Luganski ja Donetski oblastite elanikke keeldus uue režiimi legitiimsust tunnustamast.

2014. aasta mais korraldati piirkonnas referendumid, mille järel kuulutati välja Donetski ja Luganski rahvavabariigid. Vastuseks sellele saatis Kiiev väed Donbassi – algas verine kodusõda.

Ukraina ametivõimude sõnul võitlevad LRV ja DRV poolel väidetavalt Vene regulaararmee üksused. Moskva on selliseid spekulatsioone korduvalt eitanud, öeldes, et konflikt on Ukraina siseasi ja Venemaa pakub Donbassile puhtalt humanitaarabi.

© Ruptly
Ukraina natsionalistid Donbassis rahu ei soovi

Venemaa juhtkond usub, et sõja lõpetamiseks peaks Kiiev alustama isehakanud vabariikidega otsedialoogi. Ukraina võimud nimetavad selliseid läbirääkimisi vastuvõetamatuiks.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Venemaa saatkond: Eesti ühines Donbassi humanitaarblokaadiga
Välksõda Ukraina moodi: Donbass Ukraina sõjaväelaste ootuses
Euroopa konsulaadid õpetavad tuvastama venemaalaste hulgas Donbassi elanikke
Tagid:
Venemaa, Dmitri Peskov, Donbass, Donetski RV, Luganski RV, Ukraina

Peamised teemad