20:45 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Poliitika
lühendatud link
"Noor kaardivägi": Eestis keelatud (7)
98 0 0

Noor Kaardivägi kuulutas Moskvas Eesti saatkonna ees välja protestiaktsiooni "Eesti. Sissesõit ainult neile, kes on oma ajaloo unustanud!".

TALLINN, 18. oktoober — Sputnik. Venemaa kodanikuühenduse Ühtse Venemaa Noor Kaardivägi aktivistid korraldavad reedel, 18. oktoobril, Moskvas Malõi Kislovski põiktänavas Eesti saatkonna hoone ees piketi Eesti võimude "viisaomavoli" vastu.

Noore Kaardiväe pressiteenistus teatas, et aktsiooni ajal avatakse rändnäitus "Tallinna vabastusoperatsiooni ajalugu", millel näidatakse andmeid Punaarmee kaotustest lahingutes Eesti vabastamiseks Saksa okupatsioonist ja Eesti sõjaveteranide portreid. Näha saab ka arhiivides säilitatavate 1944. aasta Balti pealetungioperatsiooni kaartide koopiaid.

"Viisaomavoli" vastase aktsiooni lõpetuseks kavatsevad "noorkaardiväelased" kirjutada saatkonnahoone vastas asfaldile sinimustvalge teksti "Eesti. Sissesõit ainult neile, kes on oma ajaloo unustanud!".

Varem on Eesti võimud keelanud riiki siseneda mitmel Noore Kaardiväe aktivistil, kes on osa võtnud aktsioonist "Surematu polk" 9. mail 2019 Tallinnas. "Noorkaardiväelaste" sisenemiskeeld kehtib 10 aastat.

On teada, et kui üks ELi riik kuulutab liitu mittekuuluva riigi kodaniku persona non grata'ks, kaotab see kodanik automaatselt võimaluse siseneda Schengeni alale.

Venemaa välisministeerium peab ametliku Tallinna otsust "viisaomavoliks", mida Eesti regulaarselt kasutab talle ebameeldivate kodanikuühiskonna esindajate, samuti Venemaa ajaloolaste ja ajakirjanike suhtes.

"Noorkaardiväelased" ise hakkavad taotlema keelu tühistamist, muuhulgas Euroopa Inimõiguste Kohtu kaudu. Sellest teatas kodanikuühenduse koordinatsiooninõukogu juht Deniss Davõdov.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, toimus 16. oktoobril Sputnik Eesti pressikeskuses Tallinna–Moskva–Peterburi videosild teemal "Miks kardetakse Eestis Noore Kaardiväe aktiviste?". Üritusel osalesid ka mõned Eesti "sanktsioonide" ohvriks langenud Noore Kaardiväe aktivistid.

Lugege lisaks:

 

Teema:
"Noor kaardivägi": Eestis keelatud (7)

Samal teemal

"Noor kaardivägi": Eestis keelatud
Tagid:
saatkond, protest, Moskva, Venemaa, Eesti, Ühtne Venemaa

Peamised teemad