12:56 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Poliitika
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
41 0 0

Euroopa Liidu ja Suurbritannia läbirääkijad jõudsid Brexiti küsimuses kompromissile. Laupäeval oodatakse riigi parlamendis uue lepingu hääletamist.

TALLINN, 18. oktoober — Sputnik. Euroopa Liidu ja Suurbritannia läbirääkijad jõudsid Brexiti küsimuses kompromissile, kirjutas Twitteris Euroopa Komisjoni juht Jean-Claude Juncker. Üksikasju seni ei avaldata.

"Kui on tahet, on ka kokkuleppe – ja meil on see olemas! See on õiglane ja tasakaalustatud leping nii EL kui ka Ühendkuningriigi jaoks. <...> Soovitan tippkohtumisel uus kokkulepe heaks kiita," öeldakse Euroliidu juhi postituses.

Suurbritannia peaminister Boris Johnson kinnitas seda infot ja kutsus parlamenti üles dokumenti toetama.

"Oleme saavutanud suurepärase uue kokkuleppe <...>. Nüüd peab parlament laupäeval Brexiti tagama, et saaksime tegeleda muude prioriteetsete probleemidega, nagu elukalliduse, riiklik tervishoiuteenistuse, kuritegevuse ja keskkonnaga," kommenteeris ta Twitteris.

Suurbritannia lahkub EList 31. oktoobril. Laupäeval oodatakse riigi parlamendis uue lepingu hääletamist. Peamiseks komistuskiviks oli seni Iirimaa piiri küsimus.

Neljapäeval algas Euroopa Liidu riigipeade tippkohtumine, kus võtmeküsimuseks peaks olema samuti Brexit.

Lugege lisaks:

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Brexit – protsess läks käima
Tagid:
poliitika, Jean-Claude Juncker, Suurbritannia, EL, Brexit

Peamised teemad