01:19 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Poliitika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
73 0 0

Venemaa vastab NATO baaside ilmumisele tema piiri äärde nii poliitilises kui ka sõjalises mõttes, teatas peaminister Dmitri Medvedev intervjuus Serbia ajalehele Večernje novosti.

TALLINN, 20. oktoober — Sputnik. Medvedev külastas Belgradi 19. oktoobril Serbia presidendi Aleksandar Vučići kutsel. Ta võttis osa linna Saksa fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäeva pidustustest ja pidas läbirääkimisi riigi juhtidega.

Valitsusjuht kommenteeris ka võimalikku Põhja-Atlandi alliansi laienemise jätkumist. Tema arvates toovad katsed tirida NATOsse sisekonfliktidega riike kaasa raskeid tagajärgi.

"Teie räägite Bosniast ja Hertsegoviinast, Serblaste Vabariigist, aga meie võime nimetada ka teisi riike. Aga mis toimub Gruusiaga? Mis toimub Ukrainaga? Need riigid ei ole kõige lihtsamas olukorras," märkis ta.

Medvedevi arvates on sellised tegevused vastuolus NATO asutamisleppe endaga. Seetõttu peavad allianssi kuuluvad riigid sada korda järele mõtlema, enne kui teevad otsuseid laienemise kohta, arvab ta.

NATO Balti riikides

Uudisteportaal Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et viimastel aastatel on Baltimaades täheldatav Põhja-Atlandi alliansi rühmituste ennenägematu kosumine.

2016. aastal toimunud NATO tippkohtumisel Varssavis otsustati paigutada Leedu, Läti, Eesti ja Poola territooriumile NATO sõjaline kontingent, kuid esimesed Lääne väeüksused ilmusid Balti riikidesse niipea, kui nad 2004. aastal NATO-ga ühinesid.

Venemaa on korduvalt teatanud, et Venemaa ei ründa mitte kunagi mistahes NATO riiki. "See on selge kõikidele vastutustundlikele poliitikutele," täheldas Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

"Meie suhtumine NATO laienemisesse ja niinimetatud NATO partnerlusprogrammi raames sõjalise taristu edasinihutamisesse meie piiri vahetusse lähedusse ei ole muutunud. Meie julgeolekudoktriinidesse on selgelt sisse kirjutatud, et üheks peamiseks julgeolekuohuks on NATO edasine idasuunaline laienemine," ütles Lavrov.

"Olen veendunud, et kõik tõsiseltvõetavad ja ausad poliitikud teavad suurepäraselt, et Venemaa ei ründa kunagi ühtegi Põhja-Atlandi alliansi liikmesriiki. Meil ei ole mingeid selliseid plaane. Ma arvan, et NATO-s teatakse seda suurepärastelt, kuid kasutakse iga ettekäänet, et paigutada üha rohkem sõjatehnikat ja pataljone garanteerimaks, et USA hoiab ka edaspidi sellel marjamaal oma pilku peal," lisas välisminister.

Lugege lisaks:

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

NATO idarindel
Ukraina põhiseadusesse kirjutati sisse riigi liikmesus EL-s ja NATO-s
Ratas Gruusia presidendile: toetame NATO avatud uste poliitika jätkumist
Kolm Ukraina sõjaväelast uppusid NATO instruktorite silmade all
Tagid:
poliitika, sõjaväebaas, Serbia, Dmitri Medvedev, Venemaa, NATO

Peamised teemad