04:15 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Poliitika
lühendatud link
Lõputu Brexit (82)
63 0 0

Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson pöördus Euroopa Liidu poole palvega Brexit edasi lükata. Donald Tusk kinnitas Londoni kirja kättesaamist.

TALLINN, 20. oktoober — Sputnik. Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson saatis Euroopa Liidu Ülemkogu juhile Donald Tuskile kirja, milles palus Brexiti edasilükkamist kolmeks kuuks - kuni 31. jaanuarini 2020.

Samal ajal märkis Briti valitsuskabineti juht, et Ühendkuningriigi lahkumine EList on võimalik mitte alles kolme kuu pärast, vaid ka varem, "kui pooled jõuavad lepingu (Brexiti kohta) enne seda kuupäeva ratifitseerida".

Euroopa Ülemkogu juht Donald Tusk kinnitas teavet Londoni taotluse saamise kohta sooviga Brexiti kuupäev edasi lükata. "Nüüd hakkan ma ELi juhtidega nõu pidama, kuidas reageerida," teatas ta oma Twitteri kontol. Seejuures ei täpsustanud Tusk, kui kauaks Johnson Brexitit edasi lükata palus.

Sputnik Eesti andmetel kiitis Ühendkuningriigi parlament 19. oktoobril häälteenamusega heaks seadusemuudatuse, mis ei luba EL-ga uut lepingut heaks kiita enne, kui kõik Brexiti jaoks vajalikud seadused on vastu võetud.

Seega seadsid parlamendiliikmed Johnsoni vajaduse ette pöörduda Brüsselisse taotlusega Ühendkuningriigi "lahutus" Euroopa Liiduga edasi lükata. Ühendkuningriigi valitsusjuht kinnitas alamkoja otsusele reageerides, et ta ei küsi Brüsselilt edasilükkamist.

"Olen endisel kindlalt veendunud, et Ühendkuningriigi ja kogu Euroopa jaoks on parim võimalus uutel tingimustel 31. oktoobril EL-st lahkuda," ütles Johnson.

Lugege lisaks:

Teema:
Lõputu Brexit (82)

Samal teemal

Johnson teatas Brexitit takistava parlamendi töö peatamisest
Briti endine välisminister: Brexit ei mõjuta meie suhteid Moskvaga
Brexit ei õnnestu muul viisil: UKIP-i seisukoht on unustada lepingud ja lihtsalt lahkuda 
Johnson tegi parlamendile ettepaneku vaagida ennetähtaegsete valimiste kuupäeva
Tagid:
edasi, Brexit, parlament, Donald Tusk, Boris Johnson

Peamised teemad