01:30 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
40 0 0

Talle meeldivad vene inimesed ja üldse kõik inimesed. Nii reageeris USA president Donald Trump süüdistustele, et tal olevat sidemeid Venemaaga.

TALLINN, 21. oktoober — Sputnik. USA president Donald Trump teatas oma Twitteri-lehel vastuseks endise riigisekretäri Hillary Clintoni avaldustele mitme poliitiku aadressil, et see on aru kaotanud, ja tunnistas sümpaatiat venemaalaste vastu.

Хиллари Клинтон
© REUTERS / BRIAN SNYDER
Hillary Clinton

"Hillary on nimetanud USA Esindajatekoja liiget Tulsi Gabbardit Hawaii osariigist venelaste lemmikuks ja endist USA presidendikandidaati roheliste parteist Jill Steini Venemaa agendiks. Nagu te olete kindlasti kuulnud, on ka mind nimetatud Venemaa armastajaks (mulle meeldivad tõesti vene inimesed ja üldse kõik inimesed!)," kirjutas ta.

Trump on "Kremli agent" Aga miks?

USA presidendi Donald Trumpi heas suhtumises Venemaasse ei ole kunagi olnud põhjust kahelda, ütles teabeagentuurile RT Moskvas asuva Rahvusvahelise Humanitaar- ja Poliitikauuringute Instituudi (IGPI) ekspert Vladimir Bruter. Tema sõnul pakub Trumpile endiselt rõõmu soov "vaielda kogu Ameerika poliitilise eliidiga".

Bruter arvab, et USA president suhtub hästi nendesse, keda peab piisavalt tugevaks ja kes on valmis temaga võistlema.

Nagu Sputnik Eesti on varem juba teatanud, on USA Kongressi demokraatidest liikmed kaua uurinud Trumpi oletatavaid sidemeid Venemaaga, kuid pole midagi saavutanud.

Donald Trumpi kui väidetava "Kremli agendi" teema on aja jooksul saanud poliitilise satiiri ja kõikvõimalike irooniliste kommentaaride ajendiks nii sotsiaal- kui ka tavameedias.

Venemaa president Vladimir Putin ja välisminister Sergei Lavrov on korduvalt teatanud, et Venemaa ei ole kuidagi kaasa aidanud Trumpi võidule 2016. aasta sügisel toimunud presidendivalimistel.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Ekspert: USA majandussõda Euroopaga Trumpi ajal ei lõpe
Trump kutsus Euroopat üles Ukrainale raha andmisega mitte koonerdama
Tagid:
valimised, Venemaa, Hillary Clinton, USA, Donald Trump

Peamised teemad