17:20 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Poliitika
lühendatud link
119 0 0

Baltimaade ekspert Aleksandr Nossovitš rääkis, miks Venemaa presidendi võimalik visiit Eestisse oleks sensatsioon.

TALLINN, 20. oktoober — Sputnik. Tuntud Vene politoloog ja Baltimaade asjatundja Aleksander Nossovitš hoiatas võimaliku ajaloolise sensatsiooni eest, kui Venemaa president Vladimir Putin võtab vastu Kersti Kaljulaidi kutse ja külastab Eestit.

Александр Носович
© Фото : из личного архива Александра Носовича
Aleksandr Nossovitš

Politoloog tuletas meelde, et NSV Liidu lagunemisest saadik ei ole Venemaa president Baltimaades kunagi käinud. Samal ajal, usub Nossovitš, et Putini võimalikul visiidil oleks pigem sümboolne väärtus. Samal ajal võib eksperdi sõnul Eesti presidendi aprillikuist visiiti Moskvasse pidada läbimurdeks Eesti ja Venemaa suhetes, ehkki pärast seda pole põhimõttelisi muutusi toimunud.
Kommenteerides teiste Balti riikide poliitikuta võimalikku reaktsiooni Venemaa presidendi Eesti visiidile, ütles politoloog, et sel puhul ei maksa Venemaa-vastase hüsteeria puhangut oodata.

Nossovitši sõnul saab Läti ja Leedu poliitikutel olema huvitav jälgida, kuidas Kaliulaidi "venemeelsed" algatused temas kajastuvad ja kuidas tema positsioon pärast dialoogi jätkamist Moskvaga muutub.

Sputniku Eesti on juba kirjutanud Eesti president Kersti Kaljulaidi aprillis toimunud visiidist Moskvasse ja kohtumisest seal oma Venemaa kolleeg Vladimir Putiniga. Kohtumise ajal kutsus Eesti riigipea Venemaa presidenti järgmisel aastal Tartusse osalema soome-ugri rahvaste maailmakongressil. Oktoobri keskel saatis presidendi kantselei Putinile ka ametliku kutse.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Kaljulaid kohtumisest Putiniga: ühtegi tagamõtet siit otsida ei tasu
President Kaljulaid kutsus Vladimir Putini vastuvisiidile Eestisse
Ekspert: Venemaa võib endale Eesti näol liitlase leida
Kaljulaid Putinile: Meie kohtumine oleks pidanud juba ammu toimuma
Tagid:
Tartu, tippkohtumine, Kaljulaid, Eesti, Putin, Venemaa

Peamised teemad