20:52 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Poliitika
lühendatud link
Türgi sõda kurdide vastu (30)
78 0 0

Politoloog, Lähis-Ida probleemide ekspert Stanislav Tarassov rääkis jõudude vahekorrast Süüria põhjaosas pärast seda, kui Türgi seal sõjalise operatsiooni käivitas.

TALLINN, 22. oktoober — Sputnik. Väited sellest, et ameeriklased kurdid hülgasid, on sügav eksiarvamus: ameeriklased viivad läbi taktikalise ümbergrupeerimise, viies Erdogani (Türgi president Tayyip Erdogani – Toim.) otsekontakti kurdidega, kes elavad erinevates riikides ja unistavad oma riigi loomisest, usub Lähis-Ida ekspert Stanislav Tarassov.

USA üksus Süürias
© AFP 2019 / DELIL SOULEIMAN

Tema sõnul täitsid ameeriklased põhiülesande – tõid kurdid suurde poliitikasse. Nüüd on politoloogi sõnul välja kujunenud väga keeruline mitmekülgne kombinatsioon, mis alles hakkab hargnema.

"Üks on selge: Erdoganil läheb kõik hoopis teisiti, kui plaanitud. Erdogani tõmmatakse üha sügavamale Süüria sõtta," ütles Tarassov raadio Sputnikule antud intervjuus.

Türgi, kes käivitas Süürias sõjalise operatsiooni, sattus isolatsiooni nii läänes kui ka regioonis. Kui Ankara Damaskusega kontakte ei loo, siis olukord ainult süveneb ja on võimalikud sündmused, mis muudavad kogu Lähis- ja Kesk-Ida, on ekspert kindel. "Kõik alles algab ja kõik on alles ees," lõpetas Stanislav Tarassov.

Sõjaline operatsioon "Rahu allikas"

Sputnik Eesti andmetel käivitas Türgi 9. oktoobril 2019 Süüria põhjaosas sõjalise operatsiooni "Rahu allikas" Kurdi relvastatud rühmituste ja Islamiriigi terrorirühmituse * vastu.

Riigi põhjaosas paiknenud USA sõjaväelased olid sunnitud taanduma, jättes oma mittevajalikuks muutunud "kurdi liitlased" Türgi armeega silmitsi.

Türgi vägede sissetung Süüria Araabia vabariigi territooriumile põhjustas rahvusvahelise üldsuse äärmiselt negatiivse reaktsiooni, USA ja Euroopa Liit, sealhulgas Eesti, mõistsid sõjalise operatsiooni hukka.

* Venemaal keelatud terroristlik organisatsioon.

Lugege lisaks:

Teema:
Türgi sõda kurdide vastu (30)

Samal teemal

Reinsalu ja Stoltenberg noomisid türklasi sõjalise operatsiooni pärast Süürias
Türgi operatsioon Süürias: üks kõigi ja kõik Erdogani vastu
Tagid:
Damaskus, kurdid, USA, Türgi, Süüria

Peamised teemad