20:24 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
5020

Venemaa föderaalse meedia kontode ja sõnumite blokeerimisega tegeleb maailma suurim sotsiaalvõrgustik Facebook USA eriteenistuste näpunäidete kohaselt, on infoturbeekspert Vitali Vehhov veendunud.

TALLINN, 24. oktoober — Sputnik.  Sotsiaalvõrgustiku Facebook administratsioon blokeeris RIA "Russia Today" ingliskeelse projektilehe, mis räägib Arktikast (Arctic.ru). Agentuur nimetas selliseid aktsioone järjekordseks tsensuuri ilminguks.

RT tuletas meelde, et Facebook on varemgi Venemaa ajakirjanike ja uudisteagentuuride kontosid blokeerinud ning "nüüd on järg looduse ja valgete karudeni jõudnud".

"Me kõik mõistame - strateegiline vastane ja nii edasi. Kuid lõpetage oma püüded kogu maailmale "demokraatlikke" väärtusi õpetada, soovitati RIA-s "Rossija Segodnja".

Infoturbe ekspert, Baumani nimelise ülikooli intellektuaalomandi ja kohtuekspertiisi jurisprudentsi kateedri professor Vitali Vehhov kommenteeris maailma suurima sotsiaalvõrgustiku rünnakut Venemaa riikliku meedia kontode vastu raadiole Sputnik:

Facebook teeb tihedat koostööd riikliku julgeolekuagentuuri ja teiste USA luureametitega, mille kaudu ta sai ja saab teatud vahendeid ettevõtte arendamiseks ja toimimiseks."

Infoturbeekspert prognoosib, et tavapäraste Facebooki kasutajate jaoks tähendab see neile teatud kontode ja uudiste näitamist ning agentuuridele "ebasoodsate" lehtede ja sõnumite blokeerimist.

On teada, et Facebook on varemgi korduvalt Venemaaga seotud lehti blokeerinud. Nii näiteks kustutati 2019. aasta alguses üle viiesaja konto, millest seitse kuulus agentuurile Sputnik.

Sputniku pressiteenistus nimetas repressioone poliitiliselt motiveerituiks. Agentuuri peatoimetaja Margarita Simonjani sõnul on Facebooki selliste sammude näol tegemist puhtakujulise tsensuuriga.

2019. aasta septembris pandi ka Simonjani isiklik leht lukku. Võrgustiku administratsioon põhjendas seda "kogukonna standardite rikkumisega". Konkreetsetele faktidele seejuures ei viidatud.

Mõne aja pärast blokeering eemaldati – Facebook tunnistas, et "oli juhtunud eksitus".
Lugege lisaks:

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Microsoft tunnistas kasutajate vestluste pealtkuulamist
Facebook ja YouTube antakse Uus-Meremaa rünnaku pärast kohtusse
Tagid:
Sputnik, Venemaa, CIA, NSA, Facebook, USA

Peamised teemad