10:27 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Poliitika
lühendatud link
39721

Jüri Ratase sõnul viib Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) üleskutse vähendada LGBT-kogukonna riiklikku rahastamist ühiskonna süveneva lõhenemiseni.

TALLINN, 27. oktoober — Sputnik. Eesti peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas kritiseeris Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) poliitilist avaldust, milles kutsutakse üles vähendama LGBT-kogukonna riiklikku rahastamist.

Ratas tuletas meelde, et sotsiaalministeerium toetab hasartmängumaksust erinevaid ühinguid. Riiklikest vahenditest rahastatakse lapsi, eakaid ja puuetega inimesi, aga ka võrdsete võimalustega eelarvamusteta ühiskonda.

"Taotlusi hindavad valdkonna spetsialistid ning nende tegevus on suunatud meie ühiskonna arendamisele ning abivajajate toetamisele," rõhutas ta sellise rahastamise olulisust.

Ratas märkis samuti, et tema juhitav Keskerakond propageerib sidusat ühiskonda, mille liikmed tunnevad end kaasatuna ja lõhe ühiskonna eri rühmade vahel väheneb.

Sotsiaalmenister Tanel Kiik
© Sputnik / Денис Пастухов

Konflikt LGBT ja EKRE rahvuskonservatiivide vahel

Valitsuspartei EKRE ei varja oma negatiivset suhtumist LGBT-kultuuri edendamisse Eestis. Seksuaalvähemused vastavad samaga, korraldades erinevaid protestiaktsioone.

Kritiseerides riigi raha eraldamist LGBT-kogukondadele, viitab EKRE statistikale. Olukorras, kus sündimuse probleem riigis on terav, kasvab LGBT-aktivistide riiklik rahastamine Eestis igal aastal hüppeliselt, on rahvuskonservatiivid nördinud. Kui 2013. aastal eraldati neil eesmärkidel ainult 6000 eurot, siis 2019. aastal juba 96 000 eurot. EKRE sõnul on seejuures tegemist vaid Eesti LGBT-kogukonna toetamisega.

Samal ajal eraldas sotsiaalministeerium palju raha ka teistele "samasooliste suhete propagandistidele": näiteks "Oma tuba" sai 60 000 eurot portaali Feministeerium laiendamiseks, veel 92 000 eurot eraldati Eesti Inimõiguste Keskusele, mis propageerib aktiivselt seksuaalvähemuste kaitsmist.

"Samal ajal ei saa inimesed endale lubada regulaarset hambaarsti külastust, nad ei pääse arsti juurde muul viisil kui raha eest, vähihaige kolme lapse ema on sunnitud oma ravimist anuma ja riik korraldab "Jõulutunneli" kaudu kampaaniat, et osta haiglale mõni elutähtis seade," ütles riigikogulane südametäiega.

Lugege lisaks

Samal teemal

Saadikud ja avalikkus nõudsid "homopropaganda väljajuurimist" koolidest
See on võit: EKRE ei lasknud muuta Pärnut geipealinnaks
Meeleavaldus koolides toimuva homopropaganda vastu
Tagid:
majandus, rahastamine, rahastamine, Jüri Ratas, LGBT

Peamised teemad