02:50 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
40 0 0

Põhjamaade nõukogu otsustas eraldada lisavahendeid poliitkorrektse venekeelse Balti meedia toetamiseks, mis ilmselgelt konkurentsis Vene meediaga alla jääb.

TALLINN, 30. oktoober — Sputnik. Põhjamaade nõukogu väidab, et Baltimaade venekeelsed elanikud sõltuvad üha enam Venemaa meediast.

Selle suundumuse murdmiseks otsustas organisatsioon eraldada lisavahendeid "õige" venekeelse Balti meedia toetamiseks, mille "sisu" peaks väidetavalt venelaste kohalikku ühiskonda integreerimisele kaasa aitama.

Finantseerimine toimub taotluste alusel ja seda antakse "kvaliteetsete ajakirjandustoodete" loomiseks Eestis, Lätis ja Leedus vene keeles. Samal ajal finantseeritakse venekeelse telekanali ETV + saateid eraldi.

Algatuse eesmärgiks "paberil" on "toetada venekeelse elanikkonna integreerumist kohalikku ühiskonda ja anda vene vähemusele võimalus aktiivselt poliitilises otsustusprotsessis, aruteludes ja debattides osaleda.

Kuidas ja miks Venemaa meedia seda kõike "segama" peaks, Põhjanõukogu pressiteenistus ei täpsusta.

1952. aastal asutatud Põhjamaade Nõukogu on piirkondlik organisatsioon Põhjamaade: Taani, Islandi, Norra, Rootsi ja Soome parlamendiliikmete koostööks. Organisatsioon on venekeelset meediat Eestis, Lätis ja Leedus alates 2015. aastast rahaliselt toetanud.

Lääs kardab alternatiivset teavet

On teada, et viimastel aastatel on lääneriigid teinud süstemaatiliselt tööd Venemaa halvustamiseks oma meediakanaleis.

RIA "Rossiya Segodnja" spetsialistide tehtud uuringu "Kaheksajalg-1" tulemuste kohaselt olid Suurbritannia, Saksamaa, Itaalia, Kanada, USA, Prantsusmaa ja Jaapani meedias 2019. aasta esimesel poolel Venemaad puudutavatest meediamaterjalidest 49,81% negatiivsed, 48,12% tekstidest neutraalsed ja ainult 2,07% positiivsed.

"Propagandavastase võitluse" ettekäändel surutakse lääneriikide inforuumist süstemaatiliselt välja ka Venemaa meediat. Sellise tegevuse raames kehtestatakse Venemaa telekanalite eetrikeeldusid ja ajakirjanike kutsetegevusele seatakse takistusi.

Sarnane vaenulik suhtumine on iseloomulik ka Eestile, kus riigiametnikele soovitatakse tungivalt mitte anda kommentaare "valele" meediale, sealhulgas Sputnik Eestile. "Soovituste" rikkujad satuvad karmi kriitika ja avaliku umbusalduse alla, nagu juhtus näiteks minister Mailis Repsiga.

Venemaa välisministeerium on korduvalt rõhutanud läänes vene meedia vastu esitatud põhjendamatuid propagandistlikke ja erapoolikuid väiteid. Moskvas peetakse kõiki ajakirjanike töö takistamise ilminguid sõnavabaduse ja alternatiivse teabe levitamise vastu võitlemise vahendeiks.

Lugege lisaks:

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Meedialahingud
Tagid:
Venemaa, rahastus, Balti riigid, meedialahingud, meedia

Peamised teemad