05:12 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Poliitika
lühendatud link
60 0 0

Ühendriikide pealinna suurim ajaleht süüdistas USA presidenti selles, et see ei kannata silmaotsaski talle Valge Maja eelmise administratsiooni poolt kaela määritud Kiievit.

TALLINN, 3. november — Sputnik. Ametliku Kiievi avalik toetus Donald Trumpi põhikonkurendile Hillary Clintonile 2016. aastal USA valimiskampaania ajal on pannud Ameerika presidendi põlgama Ukrainat kui sellist.

Azovi võitlejad
© Sputnik / Александр Максименко

Väljaanne Washington Post teatas USA praeguse presidendi Ukrainaga seotud negatiivsete emotsioonide tegelikest põhjustest tuginedes oma allikatele Valge Maja administratsiooni endiste ja praeguste töötajate hulgas.

Trumpi nii "taltsutamatu viha" Ukraina vastu on ajakirjaniku andmetel ajendatud Kiievi koostööst Demokraatliku Parteiga, täpsemalt demokraatide presidendikandidaadi Hillary Clintoniga 2016. aasta valimiskampaania ajal.

"Ta lihtsalt vihkas Ukrainat," kinnitab üks Washington Posti allikas. Väljaande küsitletud Ameerika riigiametnikud avaldasid ka arvamust, et Trumpi põlgus Ukraina vastu on tõenäoliselt pöördumatu.

Üks neist teatas, et maikuus ei olnud Donald Trump üldse nõus Valge Maja töötajate ettepanekutega avaldada toetust Ukraina uuele juhtkonnale, tuues ettekäändeks, et Kiiev "püüdis teda hävitada".

Miks sa, Trump, küll Ukrainat ei armasta?

Sputnik Eesti on juba kirjutanud Trumpi süüdistamisest selles, et ta olevat avaldanud survet Ukraina liidrile Volodõmõr Zelenskõile saavutamaks endise asepresidendi Joe Bideni ja tema perekonna uurimise.

Septembris oli vahepeal "üles sulatatud" Ameerika sõjaline abi Ukrainale president Donald Trumpi korraldusel ajutiselt blokeeritud.

Sellise otsuse põhjuseks sai Trumpi kõhklemine vajaduses eraldada raha ametlikule Kiievile, sest Ukrainas olevat "palju korruptsiooni".

Lugege lisaks:

Samal teemal

Donald Trump tunnistas sümpaatiat venemaalaste vastu
Tagid:
USA, Ukraina

Peamised teemad