08:47 20. November 2019
Kuula otse
  • USD1.1077
  • RUB70.6272
Музыканты выступают на саммите АСЕАН в Лаосе

Enamik ASEANi maade riigipäid ei saabunud USA korraldatud tippkohtumisele 

© AFP 2019 / Noel Celis
Poliitika
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (99)
3710

Kagu-Aasia Maade Assotsiatsiooni (ASEAN) kümnest riigist seitsme juhid ei osalenud USA juhitud tippkohtumisel, kus Washingtoni esindaja luges ette president Donald Trumpi kutse teda Ameerikas "erikohtumisel" külastada.

TALLINN, 4. november — Sputnik. Kohtumisele tulid kohale ainult kolme riigi delegatsiooni liikmed: Tai peaminister (kes on sel aastal ASEANi eesistujaks), Vietnam ja Laos, teatas RIA Novosti.

Genf, WTO hoone
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Bloki ülejäänud riike – Singapuri, Malaisiat, Indoneesiat, Bruneid, Kambodžat, Myanmari ja Filipiine – esindasid ainult välisministrid.

Ka Trump ise ei osalenud 2.- 4. novembril Tai pealinnas toimunud ASEANi riigipeade tippkohtumisel ega Ida-Aasia tippkohtumisel ning ei saatnud Bangkokki isegi asepresidenti ega riigisekretäri. Ameerika delegatsiooni juhiks oli USA presidendi riikliku julgeoleku nõunik Robert O'Brien.

Samal ajal toimus naabruses, Bangkoki põhjaosas asuva spordi- ja näitusekompleksi IMPACT saalis India-Vaikse ookeani ärifoorum, mille korraldas Washington koostöös ASEANi–USA Ärinõukogu ja Ameerika kaubanduskojaga.

Ameerika delegatsiooni juhiks oli kaubandussekretär Wilbur Ross, kes teatas avamisel, et umbes tuhande üritusel osalenu seas oli 19 USA suursaadikut piirkonna riikidest ja 8 USA ametkonna juhti.

Lugege lisaks:

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (99)

Samal teemal

Sic transit gloria mundi: valmistume dollari hääbumiseks
Tagid:
Bangkok, tippkohtumine, Aasia, ASEAN, USA

Peamised teemad