01:52 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1708
  • RUB91.7763
Poliitika
lühendatud link
9. mai - Suure Võidu aastapäev (47)
11221

Eesti politoloog Eduard Tinn kutsus üles loobuma vaenulikust hoiakust Venemaa suhtes, eriti siis, kui jutt käib naaberriigile pühast asjast — võidupühast.

TALLINN, 8. nov — Sputnik. Vene–Eesti suhete parandamisest on huvitatud eelkõige Eesti, arvab tuntud politoloog Eduard Tinn.

"Venemaa juhtkonnale on Eesti hoiak, nagu öeldakse, üks kama kõik. Kui keegi suhete paranemisest võidab, siis need oleme meie ise," ütles politoloog.

Tema sõnul on olemas raudreegel, mille järgi suure ja väikese riigi vaidluses kannatab alati väiksem. Eduard Tinn on kindel, et sellises olukorras tuleb Eestil loobuda vaenulikust hoiakust, eriti kui asi puudutab üht Venemaale kõige tähtsamatest sündmustest — võidupüha tähistamist.

"Tegelikult me demonstreerime, kuidas me suhtume asjadesse, mis on naaberriigile pühad. See ei ole ainult Putini poliitikasse suhtumise küsimus — ja seda tasub arvesse võtta," rõhutas politoloog.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, on president Kersti Kaljulaidi võimalik visiit Moskvasse võidupüha pidustustele kutsunud Eesti ühiskonnas esile tormilise diskussiooni.

Mõjukatest Eesti poliitikutest on ideed võtta kutse vastu, kui see peaks Moskvast tulema, ühemõtteliselt toetanud ainult Keskerakonna esindajad.

Seejuures on selle erakonna liider ja Eesti peaminister Jüri Ratas selgitanud, et kiidab presidendi valiku igal juhul heaks.

"Minu seisukoht oli igaljuhul toetav. Loomulikult on see presidendi otsus, kas sinna sõita või mitte. Aga kui ta nii otsustab, siis kindlasti ma toetan seda," teatas valitsusjuht meedia esindajate sellekohasele küsimusele vastates.

 

Lugege lisaks:

Teema:
9. mai - Suure Võidu aastapäev (47)

Samal teemal

President Kaljulaidi visiit Moskvasse
Kaljulaid kutsus Putini Eestisse
9. mai - Suure Võidu aastapäev
Tagid:
poliitika, Eesti, Venemaa, võidupüha, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad