06:07 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
60 0 0

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kommenteeris Emmanuel Macroni avaldust "NATO ajusurma" kohta nimetades seda alliansi seisundi olemust peegeldavaks.

TALLINN, 8. november — Sputnik.  Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova nimetas Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni sõnu "NATO ajusurma" kohta "kuldseteks".

"Kuldsed sõnad: tõepärased ja olemust peegeldavad," kirjutas diplomaat Facebookis.

Zahharova arvab, et oma selliste avaldustega on Prantsusmaa liider andnud selge määratluse seisundile, milles NATO praegu viibib. Tõsi küll, tema arvates ei ole arusaadav, kuidas Euroopa saab oma saatust kontrolli all hoida.

"Kuid seejuures on need ju viinud tänase identiteedi- ja arengukriisini," ütles Venemaa välisministeeriumi esindaja lõpetuseks.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, kritiseeris Prantsusmaa president Emmanuel Macron intervjuus väljaandele The Economist karmilt praegust olukorda NATO blokis.

Tema arvates on alliansil saabunud "ajusurm". Selle all pidas Prantsuse liider silmas koordinatsiooni kaotamist alliansi strateegiliste otsuste vastuvõtmisel.

Macroni sõnul peab Euroopa praegu "ärkama" ja hakkama kiiremas korras tegelema oma sõjalise võimsuse tugevdamisega, sest ta on juba jõudnud "kuristiku" servale. Ta kutsus üles ka mitte lootma enam vajaduse korral USA sõjalisele abile, kes on viimasel ajal Euroopale selga pööramas.

Varem on Emmanuel Macron juba teatanud vajadusest luua Euroopa Liidu ühised relvajõud. "Meil peab olema Euroopa, kes ennast kaitseb — enamasti iseseisvalt, ilma Ühendriikideta," rõhutas Prantsuse liider.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

NATO idarindel
Miks Macron Euroopa armeed vajab – sõna on eksperdil
President Macron pöördus Euroopa rahvaste poole, aga teda ei võetud eriti kuulda
Macron pärast kohtumist Putiniga: Euroopa ulatub Lissabonist Vladivostokini
Macron tunnistas, et lääneriikide ülemvõim on lõppemas
Tagid:
poliitika, NATO, Emmanuel Macron, Maria Zahharova

Peamised teemad