03:46 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
51 0 0

Vaevalt küll päädib EKRE liikmest maaeluministri Mart Järviku ümber puhkenud skandaal tema kohese tagasiastumisega. EKRE fraktsiooni nõuniku Aarne Mäe arvates on enneaegne sellest rääkida.

TALLINN, 8. november — Sputnik. Opositsioon, kes ähvardab konservatiivist maaeluministrit Martin Järvikut umbusaldushääletusega, teeb lihtsalt oma tööd. Sellele osutas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni nõunik Aarne Mäe, kelle sõnul ministri tagasiastumisest kõnelda oleks enneaegne.

EKRE esimees Mart Helme kommenteeris katseid maaeluminister Järviku tooli kõigutada, et minister on teinud head tööd ning see häirib mugavustsooni nautinud allasutuste ametnikke, samuti on see poliitiliselt opositsiooni poolt tekitatud torm veeklaasis, et EKRE-t ja kogu valitsust haavata.

Helme lisas, et Järvik on teinud väga head tööd oma valdkonnas, samuti näeb ta elu ja surma peale võitlust poliitilisel areenil, kus Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid on võtnud käsile kõik alatud võtted, et valitsust kahjustada, seda peavoolumeedia kaasabil.

Председатель партии EKRE Март Хельме
© AP Photo / Tanel Meos
EKRE esimees Mart Helme

Eelnevalt on opositsioonis olevad Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond soovitanud Mart Järvikul tagasi astuda. Reformierakonna juhi Kaja Kallase sõnul alustab Reformierakond sel juhul, kui konservatiiv enne esmaspäeva oma ametist ei lahku, talle umbusalduse avaldamiseks allkirjade kogumist.

Põhja ringkonnaprokuratuur alustas kolmapäeval kriminaalmenetlust toimingupiirangu rikkumise paragrahvi alusel maaeluministeeriumi haldusalas toimuva asjus. Uurimine puudutab minister Mart Järviku nõunikku Urmas Arumäed, ent kahtlustust pole kellelegi esitatud. 

Kriminaalasja algatamise eesmärk on kontrollida, kas advokaat Arumäe on rikkunud seadust, kui ta minister Mart Järviku nõunikuna andis ministrile nõu tema haldusalas asuva PRIA tegevuse kohta, olles ise samal ajal süüdistatava kaitsjaks kriminaalasjas, kus PRIA kannatanuna peab seisma avaliku raha kasutamise eest.

Sputnik Eesti kirjutas varem, et "ministrite "salk" on taas kaotanud ühe "võitleja": valetamises süüdistatuna pani ameti maha väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo (EKRE). Ta oli selle ametikoha saanud maikuus pärast seda, kui sellelt kohalt oli tagasi astunud teine konservatiiv Marti Kuusik.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Jüri Ratas kaitses LGBT riiklikku rahastamist EKRE eest
Eesti meediat süüdistati EKRE-ga koostöö tegemises
Kuni EKRE on võimul – tuleb kive koguda
Minister Kiik kaitses LGBT kogukonda EKRE eest
Tagid:
Maaeluministeerium, EKRE, maaeluminister, poliitika, Mart Järvik

Peamised teemad