12:21 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Poliitika
lühendatud link
72 0 0

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri ametikohalt lahkunud, opositsiooni poolt valetamises süüdistatud Kert Kingo kuulub nüüd Riigikogu õiguskomisjoni.

TALLINN, 8. november — Sputnik. Reedel, 8. novembril kinnitas Riigikogu juhatus EKRE esindaja, endise ministri Kert Kingo parlamendi õiguskomisjoni liikmeks.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, astus Kert Kingo 23. oktoobril väliskaubandus- ja IT-ministri ametikohalt tagasi. Sama päeva õhtul võttis Eesti peaminister Jüri Ratas vastu lahkumisavalduse Kert Kingolt, keda opositsioon oli varem süüdistanud valetamises.

Peaminister rõhutas, et poliitik peab oma suhtlemises ametikaaslaste ja avalikkusega olema avatud ning ka ebameeldivate teemade puhul andma õigustatud küsimustele selgeid ja ammendavaid vastuseid.

"Loodan, et Kert Kingo teeb toimunust tõsised järeldused, mille esimeseks sammuks oli kindlasti tema suure kaaluga otsus ametist lahkuda. Soovin Kert Kingole palju jõudu ja tegutsemistahet vastutusrikkas parlamenditöös," ütles Ratas.

Kert Kingo jääb väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministrina ajalukku sellise ametikoha jaoks üsna kummaliste avalduste ja tegudega. Näiteks teatas ta varsti pärast ametisse astumist, et kavateb teha võimalikult vähe välisvisiite ja suhelda välismaa kolleegidega ainult eesti keeles. Juunis keeldus ta lendamast Jaapanisse G20 tippkohtumisele põhjendades seda sellega, et "ei ole kavandatud konverentsi peateemaga kursis".

Kert Kingo nimetati uueks väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministriks maikuus pärast seda, kui sellelt ametikohalt lahkus skandaaliga tema erakonnakaaslane Marti Kuusik. Kuusik, kes oli olnud minister alla kahe päeva, pani ameti maha seoses süüdistustega perevägivallas. 

Kert Kingo, erialalt jurist, astus EKREsse 2016. aasta märtsis. Enne ministriks määramist töötas ta pikka aega Tööinspektsioonis, Politsei- ja Piirivalveametis ning Maksu- ja Tolliametis.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019
Tagid:
poliitika, Riigikogu õiguskomisjon, minister, Kert Kingo

Peamised teemad