13:19 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Poliitika
lühendatud link
13201

Hiinas püüti prognoosida Venemaa vastusamme Kaliningradi oblasti okupeerimisele NATO vägede poolt, mille võimalikkuse kohta on avaldatud USAs ettekanne.

TALLINN, 10. november — Sputnik. Uue üleilmse konfliktiga hakkab Euroopat ähvardama NATO katse vallutada Kaliningradi oblast, hoiatati Hiinas.

Ameerika fantaasiad lähevad Euroopale kalliks maksma

Hiina väljaanne Eastday.com mudeldas sõjalist konflikti NATO liikmesriikide ja Venemaa vahel Läänemere regioonis. Hiinlaste arvates suudavad Põhja-Atlandi alliansi väed teoreetiliselt vallutada Kaliningradi oblasti kahe päevaga.

Hiina "suleproov" ilmus kohe pärast seda, kui Ameerika Jamestowni fondi vanemteadur Richard D. Hooker oli oma ettekandes kirjutanud, et Venemaa sõjaline agressioon Balti riikide vastu "läheb talle maksma" Kaliningradi oblasti.

Seejuures ei nimetanud Hooker konkreetset põhjust, mis võiks konflikti provotseerida, ja esitas teooria, et Kremlil olevat selle regiooni suhtes plaanid.

Антон Алиханов
© Sputnik / Алексей Никольский
Anton Alihhanov

Kaliningradi oblasti kuberner Anton Alihhanov võrdles omakorda Hookeri ettekannet "bulvariulmekirjandusega".

Kuberner rõhutas, et "on väsinud ameeriklaste totrusi kommenteerimast".

Александр Шерин
© Sputnik / Владимир Трефилов
 Aleksandr Šerin

Venemaa Riigiduuma saadiku Aleksandr Šerini arvates oli "Hookeri plaan" järjekordne infopurse NATO kaitse-eelarve suurendamise põhjendamiseks.

Kes tegelikult sõjaks valmistub

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et viimastel aastatel on NATO "Venemaa agressiooni ohjeldamise" ettekäändel hoogsalt paisanud vägesid Venemaa läänepiiri lähedale.

Venemaa omakorda on korduvalt väljendanud rahulolematust NATO jõudude suurendamisega Euroopas.

Presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov on teatanud, et Kreml ei tee plaane ühelegi riigile kallaletungimiseks, kuid ei jäta tähelepanuta Venemaa huvidele potentsiaalselt ohtlikke tegevusi.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Venemaa vastas teravalt Ameerika kindralile Kaliningradi õhutõrje kohta
Tagid:
tagajärjed, vallutamine, Kaliningrad, NATO, Hiina

Peamised teemad