07:15 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
52 0 0

DRV rahvamiilitsa isikkoosseisu väljaviimine Petrovskojest on täielikult lõpule viidud täies vastavuses Ukraina olukorra reguleerimise kontaktgrupi otsusega.

TALLINN, 10. november — Sputnik. Isehakanud Donetski Rahvavabariik (DRV) on lõpule viinud oma allüksuste väljaviimise Donbassis Petrovske asula lähedal asuvalt rindelõigult.

Sellest teatas RIA Novosti viitega DRV esindajale vaenupoolte ühises relvarahu kontrolli- ja koordineerimiskeskuses.

"DRV rahvamiilitsa isikkoosseisu väljaviimine on tänasega täielikult lõpule viidud," ütles ta.

Tema sõnul on ka Ukraina pool teatanud, et on tänaseks lõpule viinud abinõud oma allüksuste äraviimiseks, kuid tal on vaja veel kaks päeva kõigi rikkumiste tagajärgede kõrvaldamiseks.

Vaenupoolte elavjõu ja tehnika lahutamine kontaktjoonel Petrovskoje lähedal algas umbes kell 13 kohaliku aja järgi.

Vägede äraviimine Zolotoje ja Petrovskoje alt

Ukraina olukorra reguleerimise kontaktgrupp on raamotsuse Donbassi konflikti osapoolte elavjõu ja tehnika lahutamise kohta allkirjastanud juba 2016. aastal.

Samal aastal toimus vägede äraviimine Zolotoje ja Petrovskoje rajoonis, aga Stanõtsja Luganskas õnnestus see ära teha alles tänavu juunis. 

Seejuures on DRV ja LRV korduvalt teatanud, et Ukraina jõuametkonnad on edasi liikunud vägede lahutamise lõikude sügavusse ja sundinud neid pariteeti taastama.

1. oktoobril 2019 leppis kontaktgrupp Minskis kokku eraldamisprotsessi jätkamises ja see pidi algama kaheksa päeva pärast, 9. oktoobril.

Donbassi võitlejad kinnitasid kolme päeva jooksul valmisolekut alustada vägede äratoomist, kuid Kiiev ei andnud vastust.

Lõppkokkuvõttes algas vägede lahutamine Zolotoje rajoonis 29. oktoobril ja lõppes 1. novembril.

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, ei ole alates 2014. aastast Donbassi territooriumil katkenud Ukraina uute ametlike võimude ning isehakanud Donetski ja Luganski rahvavabariigi relvastatud vastasseis.

Selle ajendiks oli Ukraina võimude alustatud "terrorismivastane" operatsioon, mis on suunatud isehakanud DRV ja LRV vastu, kes kuulutasid end pärast Ukraina riigipööret iseseisvaks.

Sõjaline konflikt on kaasa toonud arvukaid ohvreid ja purustusi. Isegi Minski leppe sõlmimine 2015. aasta veebruaris ei ole toonud rahu.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Jõudude tagasitõmbamine Petrovskojes nurjus: DNR süüdistab Kiievit sabotaažis
Tagid:
Ukraina, Kiiev, rindejoon, VSU, DRV, Donbass

Peamised teemad