03:31 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Poliitika
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
67 0 0

Poola peaministri kriitika Nord Stream 2 projekti suhtes on oma sisult absurdne ja peegeldab pigem Washingtoni kui Varssavi seisukohta, leiab majandusteadlane, Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia õppejõud Vladislav Ginko.

TALLINN, 11. november — Sputnik. Poola peaminister Mateusz Morawiecki kritiseeris Euroopa Liidu riike, kes toetavad gaasijuhtme Nord Stream 2 rajamist.

Tema meelest maksab Euroopa sedaviisi kinni Venemaa kaitsekulusid. Majandusteadlane Vladislav Ginko osutas Poola peaministri sedasorti väidete absurdsusele.

Ekspert avaldas raadio Sputnikule  arvamust, et Poola võimud väljendavad niisugust vaatenurka esitades pigem Washingtoni kui Varssavi seisukohta.

Just Wahington räägib järjepanu sellest, et gaasijuhe kujutab endast ohtu Euroopale. Kuigi ainsaks osapooleks, keda Nord Stream 2 tõepoolest ohustab, on Ameerika Ühendriikide veeldatud maagaasi tootjad, rõhutas Ginko. 

Владислав Гинько - экономист, преподаватель Российской академии народного хозяйства и госслужбы при Президенте России
Majandusteadlane, Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia õppejõud Vladislav Ginko

"Mitte mingisuguseid muid ohte Nord Stream 2 eneses ei kätke," nentis ta.

Aga Poola osapoolel ei ole õigust kuulutada, et teised tarbijad ei tohiks seda kaupa tarbida.
Ginko sõnul võib Poolale vaid soovitada leida oma vaatenurk, mis vastab selle riigi, aga mitte Washingtoni huvidele.

Mida Nord Stream 2 endast kujutab

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Nord Stream 2 rajamist toetab Euroopas Saksamaa ja hulk teisi Lääne-Euroopa riike.

Selle vastu on USA, Baltimaad, Poola ja Ukraina. Paljude ekspertide hinnangul valmistavad need riigid Nord Stream 2 kritiseerides ette pinnast Venemaa gaasist kallimat gaasi müüvate Ameerika Ühendriikide ettevõtete saabumiseks Euroopa gaasiturule.

Moskvast on korduvalt teatatud, et Nord Stream 2 on puhtalt majanduslik projekt, aga mitte geopoliitika tööriist, nagu Washingtonis väidetakse.

Edasi lugege:

Teema:
Nord Stream 2 (143)

Samal teemal

Enamik venemaalasi nimetas Eestit "vaenulikuks riigiks"
Tagid:
torugaas, Saksamaa, Taani, Poola, Nord Stream 2

Peamised teemad