16:24 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
11410

Ajalehe Komsomolskaja Pravda sõjaline vaatleja, erupolkovnik Viktor Baranets lükkas raadiole Sputnik antud intervjuus ümber teoreetilise võimaluse, et NATO väed võiksid Kaliningradile kallale karata.

TALLINN, 12. november — Sputnik. Viktor Baranetsi sõnul tunnistatakse NATO-s, et Kaliningradi oblast on küllalt hästi valvatud – seda nii maismaalt, merelt kui ka õhust. Kuid Pentagoni kindralite seas, märkis ta, pole leidunud ühtki asjatundjat, kes võiks öelda, et Kaliningradi oblast suudetaks paari päevaga vallutada.

„Tuleb arvestada mitut tegurit ning kaks neist on põhilised. Esiteks – Kaliningradi oblast on piisavalt vägevaks Venemaa kantsiks. Ta on väga tõsiseltvõetavalt relvastatud, et kõige võimsamalegi NATO löögile vastu pidada. Ja teiseks – isegi kui NATO omad on nii napakad, et tahavad Kaliningradi oblasti ühe võimsa löögiga anastada, siis on ilmselge, et meie väekoondisele, nii maa-kui mereväele tulevad otsekohe appi Vene armee põhijõud,” väitis sõjandusekspert.

Ta usub, et maailmas on piisavalt ebapädevaid sõjandusanalüütikuid, kes fantaseerivad teemadel, mida tõsiasjad ega eksperthinnangud sugugi ei toeta, et sel teemal närvikõdi tekitada ja tuntust koguda. Ent sedasorti kirjutisi ei tasu küll tõsiselt võtta.

Sputnik Eesti kirjutas juba sellest, kuidas Hiina väljaanne Eastday.com mudeldas sõjalist konflikti NATO liikmesriikide ja Venemaa vahel Läänemere regioonis. Hiinlaste arvates suudavad Põhja-Atlandi alliansi väed teoreetiliselt kahe päevaga Kaliningradi oblasti vallutada. 

Venemaa aga annab siis artikli autori hinnangul vastumeetmena löögi viie kuni kaheksa Euroopa pealinna pihta, mis tõstab konflikti juba automaatselt regionaalselt globaalsele tasandile.

Hiina "suleproov" ilmus kohe pärast seda, kui Ameerika Jamestowni fondi vanemteadur Richard D. Hooker oli oma ettekandes kirjutanud, et Venemaa sõjaline agressioon Balti riikide vastu "läheb talle maksma" Kaliningradi oblasti.

Samas ei nimetanud Hooker konkreetset põhjust, mis võiks konflikti provotseerida, ja tõi esile teooria, et Kremlil olevat selle regiooni suhtes omad plaanid.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Kaliningrad katsetas edukalt iseseisvat elektrisüsteemi
Miks Rootsi õhujõud Kaliningradi all luuramas käivad
Tagid:
kallaletung, konflikt, NATO, Venemaa, Kaliningrad

Peamised teemad