20:39 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
10120

Ukraina valitsuses meenutati Baltimaid, mille "mudel" pidavat meenutama Krimmiga seotud olukorda. Samas keeldub Kiiev tunnistamast tõsiasja, et poolsaar on igaveseks Venemaa rüppe naasnud.

TALLINN, 12. november — Sputnik. Ukraina valitsuses Euroopa ja euroatlantiliste lõimumisküsimuste eest vastutav minister Dmitri Kuleba loodab, et Ukraina suudab ajapikku Krimmi oma kontrolli alla tagasi saada. Ministri sõnul on poolsaar nüüd astunud "Balti mudelisse".

"See on see mudel, kuhu ta on astunud," väitis Kuleba intervjuus Ukraina meediale. Samas kutsus minister üles mitte süüdistama teda Ukraina huvide reetmises, vaid oodata ära sündmuste areng, mis NSV Liidu kokkuvarisemise eelõhtul Lätis, Leedus ja Eestis aset leidis.

Ukraina minister eeldab, et võitlus Krimmi eest võib venida senikaua, kuni saabub aeg "Venemaa ülimaks nõrgenemiseks" ja poolsaar "lihtsalt libiseb tema nõrkunud käte vahelt välja".

Varem, nagu Sputnik Eesti kirjutas, on soovist Krimm tagasi võtta kõnelnud Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi. Tema sõnul on see üheks peamiseks missiooniks, mida ta näeb enese jaoks Urkaina riigipea ametikohal.

Moskvas ollakse Ukraina poliitikute pajatustega Krimmi poolsaare staatuse võimalikust muutmisest juba harjutud ega pöörata neile erilist tähelepanu.

Venemaa juhtkonna seisukohta kinnitab Vladimir Putini avaldus, kus ta tunnistas, et "meie, Venemaa Föderatsiooni jaoks on see küsimus lukku pandud."

Krimmist sai Venemaa Föderatsiooni piirkond 2014. aastal referendumi tulemusel, kus 96,77% Krimmi Vabariigi valijaskonnast ja 95,6% Sevastopoli elanikest hääletas Venemaaga taasühinemise poolt.

Lugege lisaks:

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Krimmis võetakse vastu USA ja Euroopa rahvadiplomaatide delegatsioon — tähtis visiit
Tagid:
Baltimaad, Kiiev, Ukraina, krimmitatarlased, Krimm

Peamised teemad