10:55 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Poliitika
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
58 0 0

Venemaa Föderatsiooninõukogu liige Aleksei Puškov nimetas Euroopa Liidu riike gaasijuhtme Nord Stream 2 rajamise toetamises süüdistanud Poola peaministri Mateusz Morawiecki sõnu primitiivseks propagandaks.

TALLINN, 12. november — Sputnik. Poola peaminister Mateusz Morawiecki kritiseeris Euroopa Liitu Nord Stream 2 toetamise eest. Föderatsiooninõukogu liige Aleksei Puškov nimetas Morawiecki sõnu primitiivseks propagandaks, edatsab RIA Novosti

"Usun, et ta teab, et Venemaa sai ka ilma Nord Stream 2-ta oma armee ümber relvastatud. Kuid Varssavil ei ole projekti vastu kaalukaid argumente. Tühipaljas plära," kirjutas Puškov Twitteris.

Varem on Morawiecki avaldanud kahetsust, et gaasijuhtme projekti Euroopas toetatakse.

Nagu nentis raadio Sputnik saates majandusteadlane, Venemaa presidendi juures tegutseva Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia õppejõud Vladislav Ginko, kordab Varssavi usinasti järele seda, mida Washingtonis öeldakse.

"Kui Poola võimud avaldavad Nord Stream 2 asjus oma arvamust, siis jääb mulje, et nad väljendavad Washingtoni seisukohta. Washington räägib tõepoolest jätkuvalt sellest, et Nord Stream 2 kätkeb endas ohtu Euroopale, tegelikult aga ohustab see hoopis Ameerika Ühendriikide veelatud maagaasi tootjate huve," lausus Vladislav Ginko.

"Mingisuguseid muid ohte Nord Stream 2 endaga kaasa ei too. Poola võimud kordavad vaid usinasti seda, mida Washingtonis öeldakse, mõistmata, et rong on juba läinud – Nord Stream 2 saab teols, kusjuures enamiku Euoopa Liidu riikide huvides. Seetõttu paistavad seesugused avaldused üsna kummalistena," lisas ta.

"Tegemist on mõttetuse ja absurdiga. Poola osapool peaks väljendama seisukohta, mis vastab oma riigi, aga mitte Ameerika Ühendriikide huvidele," lausus Vladislav Ginko.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Nord stream

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks: 

Teema:
Nord Stream 2 (143)

Samal teemal

Nord Stream 2
Tagid:
poliitika, propaganda, Mateusz Morawiecki, Aleksei Puškov, gaas, Nord Stream 2

Peamised teemad