15:28 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Poliitika
lühendatud link
77 0 0

Venemaa välisminister Sergei Lavrov vastas küsimusele, "kuidas Venemaa valmistub" eelseisvateks, 2020. aastal toimuvateks USA presidendivalimisteks, naljatamisi, et Moskva "lahendab selle probleemi".

TALLINN, 13. november — Sputnik. Kõne all olnud USA järgmised presidendivalimised toimuvad 2020. aasta novembris ja valimisvõitlus käib täie hooga. 

Aprillis lõpetas USA eriprokurör Robert Mueller juurdluse "Venemaa sekkumise" kohta USA 2016. aasta presidendivalimistesse ja jõudis järeldusele, et selline sekkumine leidis aset läbi sotsiaalvõrgustike ja häkkerirünnakutena.

Uurimise raames esitati süüdistused ja kehtestati sanktsioonid tervele hulgale Vene ettevõtetele ja isikutele. Venemaa eitab neid süüdistusi.

Pärast aruande kokkuvõttes tehtud järeldust, et uurimise tulemuste alusel ei saa kedagi vastutusele võtta (loe: komisjon ei kinnitanud ühtegi väidet presidendi suhtluse ja kampaania kohta Venemaa ametivõimudega), muutus Muelleri reiting järsult negatiivseks. No ei suuda Ameerika demokraadid ja nende toetajad reaalsust tunnistada, kui see nende püüdluste ja lootustega ei sobi.

Muide, ajaleht The New York Times, "nõiajahi" üks peamisi hääletorusid ja mootoreid, pööras äkki tähelepanu sellele, et demokraatliku partei valijad ei "hooligi Russiagate´st" - mis lootusetul põhja kõrbes.

Selgus, et potentsiaalsete presidendikandidaatide kampaanias ei mainita Muelleri uurimust peaaegu üldse. Kodanikke huvitavat hoopis rohkem kohalikud probleemid kui Venemaa-vastane lärm.

USA järgmised presidendivalimised toimuvad 2020. aasta novembris. Juba käesoleva aasta novembris avaldasid USA justiitsminister, kaitseminister, FBI ja rea teiste õiguskaitseametkondade juhid ühisavalduse, milles taas uue hooga kinnitatakse, et Venemaa, Hiina ja Iraan üritavad USA presidendivalimiste hääletusprotsessi sekkuda või valijate eelistusi mõjutada. Nagu USA seda reas riikides teeb.

Lugege lisaks:

Samal teemal

USA meedia: venelasi tuleb hirmutada ja siis nende usaldus võita
Tagid:
Venemaa sekkumine, Lavrov, presidendivalimised, USA

Peamised teemad