10:14 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Poliitika
lühendatud link
13230

Vastupidi oma varasematele hoiatustele "Venemaa ohu" kohta on Eesti president Kersti Kaljulaid hakanud rääkima Hiina Rahvavabariigist tulenevast ohust kogu maailmale.

TALLINN, 14. november — Sputnik. Mitte enam "vene karu", vaid "hiina punapanda" ohustab nüüd ülemaailmset julgeolekut – selline on Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi väljamõõdetud värske moesuund.

Venemaa jääb samuti "ohuks", kuid seda teisel tasemel

Eesti presidendi sõnad lähevad vastuollu tema varasemate kinnitustega, et just "Kremli agressiivne poliitika" kujutab endast suurimat ohtu kogu maailma rahule. Samas ei unusta Kaljulaid ka Venemaad – tõsi küll, nüüd on Eesti idanaaber nihutatud "piirkondlike ohtude" kilda.

Tema sõnul on talle täiesti selge, et "säilitades transatlantilise koostöö ja sideme, tuleb teha kõik selleks, et ise regionaalseid ohte kahandada." "Aga globaalsed mured ei lähe ka meist mööda ja peame panustama nende lahendamisse," rõhutas Kaljulaid.

Флаги Китая и Эстонии
© Sputnik / STRINGER.
Eesti ja Hiina lipud

"Ülemaailmse ohuna" püütakse Hiina Rahvavabariiki pidevalt esile tuua Washingtonis, kelle poliitika kiiluvett Eesti hoolikalt silmas peab. Hiinas endas on juba tähelepanu juhitud sellele Eesti presidendi pehmelt öeldes ebasõbralikule avaldusele, mis kõlas nüüd Eesti enda katsete taustal oma suurendada oma ekspordivoogu Hiinasse.

180-kraadine kannapööre

Sputnik Eesti kirjutas juba sellest, kuidas Kersti Kaljulaid kohtus 2018. aasta septembris Pekingis Hiina Kommunistliku Partei Keskkomitee peasekretäri, Hiina Rahvavabariigi esimehe Xi Jinpingiga. Kaljulaid ise kõneles oma muljetest maakera esikommunisti suhtes üsnagi soojalt.

"Hiina on meie jaoks Aasia kõige olulisem kaubanduspartner. Ühelt poolt oskavad nad hinnata meie toidu head kvaliteeti, teisalt on viimastel aastatel jõuliselt lisandunud kogu e-kaubandus, mis pakub mõlemale riigile huvitavaid väljakutseid ja koostöökohti," ütles president Kaljulaid pärast kohtumist oma Hiina kolleegiga.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Hiina kommunistid on sotsialismist kõneldes Eesti ametivõimude huvi köitnud
Ratas: Hiina kaubavoog läbi Eesti elavdaks transiiti
Maaeluminister lendas Hiina Eesti toidule teed sillutama
Hiina meedia: sõja korral võib Venemaa USA kümme korda hävitada
Eesti serverid võivad olla Hiina kontrolli all
Tagid:
poliitika, julgeolek, Hiina, Eesti, Venemaa, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad