05:54 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
102 0 0

Endine Eesti kaitseväe juhataja erukindral Ants Laaneots tegi Läti televisiooni saates Läti kutselise armee maatasa hirmutades naabreid "Vene agressiooniga". Moskva on korduvalt rõhutanud taoliste arvamuste alusetust.

TALLINN, 16. november — Sputnik. Läti armee on liiga väikesearvuline, et vastu seista sellele, "mida idanaaber võib ette võtta", teatas Riigikogu liige, endine Eesti kaitseväe juhataja erukindral Ants Laaneots. Pealegi on Moskva korduvalt rõhutanud, et tal ei ole kellegi suhtes agressiivseid plaane.

Läti televisiooni venekeelses otsesaates "Точки над i" ("Täpid i peal") esinedes tegi Laaneots Läti relvajõud maatasa selgitades, et 6000 kutselise sõjaväelase ja 8000–11 000 vabatahtlikuga ei tee välisagressiooni korral midagi ära. Tema sõnul on Eesti ja Leedu ühel meelel selles, et Läti on kõige nõrgem lüli Balti riikide kaitses.

Läti riigikaitsesüsteemi põhipuudustena nimetas ta kutselise armee kallidust ja reservi puudumist. "Väikeriigi mastaapides ei saa see relvajõud — ükskõik, kas armee või vabatahtlike oma — midagi ära teha selle vastu, mida meie idanaaber võib ette võtta," ütles ta.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, on Moskvas seejuures korduvalt rõhutatud, et avaldused väidetava "Vene ohu" kohta on ohtlikud. Venemaa juhtkond ei lakka kinnitamast, et Venemaal ei ole agressiivseid kavatsusi ja ta ei ründa kunagi ühtegi NATO riiki, aga kõik avaldused võimaliku Vene "agressiooni" kohta on ainult ettekäändeks alliansi sõjalise kohaloleku suurendamiseks Venemaa külje all.

Lugege lisaks:

Tagid:
poliitika, Venemaa, Läti, Ants Laaneots

Peamised teemad