02:35 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Poliitika
lühendatud link
17630

Majandusteaduste doktor professor Hanon Barabaner kommenteeris Reformierakonna liidri Kaja Kallase avaldust selle kohta, et põlevkivitööstusesse ei tasu midagi investeerida ja põlevkivienergeetikat ei ole Eestil üldse vaja.

TALLINN, 16. november — Sputnik. Selliseid avaldusi saavad teha ainult võhikud, on Hanon Barabaner kindel. "Meie riigis kasvab kahjuks selliste inimeste arv, kes ei ole saanud erialast ettevalmistust, kuid püüavad otsustada seda, mida saavad otsustada ainult professionaalid. On muutunud tavaliseks, et inimene, kes ei tea midagi probleemi olemusest, räägib sellest, mida on vaja teha," ütles ta Sputnik Eestile.

Профессор  Ханон Барабанер
© Sputnik / Вадим Анцупов
Majandusteaduste doktor professor Hanon Barabaner

Eksperdi arvates on praegu tekkinud hämmastav mood, et poliitikud ei tegele poliitikaga, vaid püüavad asendada professionaale.

"Tõeline poliitik peab pöörduma professionaalide poole, aga professionaalid ütlevad teile: põlevkivienergeetika ja põlevkivikeemia säilitamine on tänapäeval üks Eesti ja Eesti majanduse ellujäämise tingimustest," märkis Hanon Barabaner.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, on opositsioonilise Reformierakonna juht Kaja Kallas teatanud, et jätkuv investeerimine põlevkivitööstusesse pole mõistlik. Tema arvates oleks riik võinud Ida-Virumaale põlevkiviõli rafineerimistehase ehitamise asemel paigutada raha ümberõppekeskuse rajamisse kohalikele elanikele.

Investeerida tuleb Reformierakonna liidri sõnu säästlikku transporti ja elukeskkonda, aga põlevkivienergeetikale tuleb öelda lõplikult "ei".

Samal ajal arvavad spetsialistid, et "keskkonnavaenulik" põlevkivi — täpsemalt põlevkiviõli tootmise käigus tekkiv jääkgaas — võib mängida üsna olulist rolli elektrienergia tootmises Eestis. Põlevkiviõli rafineerimistehase käikulaskmine võimaldaks toota ligi kolmandiku riigile vajalikust elektrienergiast.

Hanon Barabaneri venekeelset kommentaari saate kuulata siin:

Барабанер объяснил, почему эстонские политики так часто говорят глупости

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019
Eurokomisjoni volinik Kadri Simson pärib skandaalse "majapidamise"
Eesti võimud päästavad vaikselt põlevkivienergeetikat
Eesti kirjanik: kuhu kadus elekter, mida oli pärast "okupatsiooni" külluses
Energeetikute pikett jäeti ära – mida valitsus neile lubas
Tagid:
investeering, põlevkivi, poliitika, Hanon Barabaner, Kaja Kallas

Peamised teemad