12:26 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
4610

Väidetavat "Venemaa jälge" Briti poliitikas puudutava luurearuande avaldamise edasilükkamist saab seletada tõendusmaterjali puudumisega. Seda tunnistas Ühendkuningriigi valitsusjuht Boris Johnson.

TALLINN, 16. november — Sputnik. Suurbritannia valitsusel ja eriteenistustel ei ole tõendeid selle kohta, et Venemaa on tegelikult sekkunud Briti poliitikasse.

Ta lisas, et ei näe seetõttu põhjust avaldamisprotsessi kiirendada: "Ma ei näe põhjust muuta ISC (Luure- ja Julgeolekukomitee, inglise keeles Intelligence Security Committee — toim) aruannete avaldamise tavapäraseid protseduure muuta ainult sellepärast, et käimas on valimised."

Suurbritannia võimud pidid avaldama aruande "Venemaa sekkumisest" Briti poliitikasse, sealhulgas Brexiti referendumisse, juba tänavu 4. novembril.

Selle avaldamine lükati aga edasi selle ajani, millal Suurbritannias on toimunud parlamendivalimised, mis on planeeritud 12. detsembrile 2019.

Aruanne on Briti parlamendi luure- ja julgeolekukomiteede 18 kuud kestnud juurdluse tulemus. Varem on selle sisu avaldamisest keeldumist Londonis põhjendatud sellega, et Johnson on liiga hõivatud asjadega, mis puudutavad Suurbritannia väljaastumist Euroopa Liidust.

USA endine riigisekretär Hillary Clinton on ettekande avaldamise edasilükkamist juba nimetanud "seletamatuks ja häbiväärseks".

Sputnik Eesti kirjutas varem, et Venemaa võimaliku USA valimistesse sekkumise uurimine kestis üle kahe aasta. Kevadel sai teatavaks, et USA eriprokurör Robert Mueller ei tuvastanud USA presidendi Donald Trumpi ja tema meeskonna salasobingut ega koostööd Venemaaga 2016. aasta valimiskampaania ajal.

Vladimir Putin väitis, et kohtuasi "Venemaa sekkumisest" ameeriklaste valimistesse kujutab endast USA sisemist arveteklaarimist ja avaldas lootust juurdluse lõpetamiseks ning riikidevaheliste suhete edasiarendamiseks.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Eestit hirmutab "Vene sekkumine" Ukraina valimistesse
Venemaa: sanktsioonid – sekkumine Venemaa presidendivalimistesse
Venemaa sekkumine? Vaadake parem ringi!
Tagid:
Venemaa, poliitika, sekkumine, Boris Johnson, Suurbritannia

Peamised teemad